داغ ترینها: ....
معاون مستعدان بنیاد ملی نخبگان :

شیوه نامه شناسایی صاحبان استعدادهای برتر در راه نخبگی ابلاغ گردید

شیوه نامه شناسایی صاحبان استعدادهای برتر در راه نخبگی ابلاغ گردید

کمیاب آنلاین: رسول محمدقلی معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان از تصویب و ابلاغ شیوه نامه‌ی شناسایی، رشد و تعالی صاحبان استعدادهای برتر ادبی، هنری و مهارتی در راه نخبگی آگاهی داد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از بنیاد ملی نخبگان، رسول محمدقلی معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان در جهت گسترش دایره نخبگی بر اساس سند استراتژیک کشور در امور نخبگان و با هدف توانمندسازی، مهارت افزایی و ایجاد زمینه های رشد و شکوفایی حداکثری استعدادهای فردی و گروهی صاحبان استعدادهای برتر در حوزه های ادبی، هنری و مهارتی، از این افراد پشتیبانی می کند.
وی افزود: بر این اساس، مبتنی بر رویکرد شناسایی فعال، اطلاعات حائزان شرایط از مراکز مرتبط استعلام و بدون احتیاج به ثبت درخواست ذی نفعان، برای هر یک در سامانه‌ی اطلاعاتی بنیاد ملی پرونده تشکیل می شود؛ سپس از حائزان شرایط برای ورود به مسیر نخبگی در بنیاد ملی دعوت به عمل می آید.
محمدقلی با اشاره به اینکه برگزیدگان رویدادهای سطح ۱ در هر کدام از حوزه های ذکر شده و همینطور سفارش شدگان از جانب نهادهای معتبر، همچون حائزان شرایط ورود به مسیر نخبگی بنیاد ملی هستند، اظهار داشت: در این طرح، هر یک از برگزیدگان بعد از انتخاب استاد راهبر، «برنامه‌ی توانمندساز» خود در راه نخبگی را با همکاری وی تدوین و اجرایی می سازند.
معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان افزود: «برنامه‌ی توانمندساز» شامل مجموعه فعالیتهایی است که در سه بخش «تخصصی- تحصیلی»، «توسعه مهارت های فردی» و «فرهنگی و اجتماعی» متناسب با سن برگزیده و در قالب شیوه نامه، با همکاری استاد راهبر و برگزیده برای یک سال تدوین و اجرا می شود.
وی با اشاره به اینکه بنیاد ملی نخبگان، به منظور انجام فعالیتهای برنامه‌ی توانمندساز در راه نخبگی از جانب برگزیده، امکان بهره مندی از اعتبار و تسهیلاتی را فراهم می آورد هم اظهار داشت: اعتبار مالی انجام فعالیتهای برنامه‌ی توانمندساز، لحاظ امتیاز برای بهره مندی از تسهیلات ویژه‌ی بنیاد ملی شامل کمک هزینه‌ی حضور در مجامع تخصصی خارج از کشور، تسهیلات خدمت نظام وظیفه، جذب در دستگاههای اجرایی و همینطور خدمات تسهیلگر مانند ارائة کمک هزینه به منظور تولید اثر و خرید تجهیزات، بخشی از تسهیلاتی است که بنیاد به برگزیدگان این حوزه ها عرضه می کند.
محمدقلی در انتها اظهار داشت: همینطور بنیاد در نظر دارد از رویدادهای سطح ۲ حوزه های تخصصی ذکر شده حمایت کند. سطح اعتباربخشی به این رویدادها، با عنایت به میزان پشتیبانی از برگزیدگان بعد از کسب جوایز، مشخص می شود.
شایان ذکر است، متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت فایل «شیوه نامه‌ی شناسایی، رشد و تعالی صاحبان استعدادهای برتر ادبی، هنری و مهارتی در راه نخبگی » می توانند اینجا کلیک کنند.


منبع:

1403/02/01
12:13:33
5.0 / 5
253
تگهای خبر: اجرا , تخصص , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین