داغ ترینها: ....
متناظر با نیاز دستگاه های اجرایی؛

راه اندازی خانه نخبگان برای شناسایی کنشگران علمی

راه اندازی خانه نخبگان برای شناسایی کنشگران علمی

کمیاب آنلاین: قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از راه اندازی خانه نخبگان به عنوان بستری برای شناسایی کنشگران علمی متناظر با نیاز دستگاه های اجرائی کشور آگاهی داد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از بنیاد ملی نخبگان، سیدسلمان سیدافقهی در نشست هم اندیشی تعدادی از نخبگان که با حضور سیدمحمدهادی سبحانیان، معاون وزیر و رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور برگزار گردید، بر لزوم توجه جدی به جذب نخبگان علوم انسانی اصرار کرد و اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان نسبت به معرفی نیروهای توانمند به سازمان اداری استخدامی کشور آمادگی کاملی دارد.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه از راه اندازی خانه نخبگان به عنوان بستری برای شناسایی کنشگران علمی متناظر با نیاز دستگاه های اجرائی کشور شامل وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت صمت و وزارت نفت آگاهی داد.
سیدافقهی با اعلان اینکه تعریف بنیاد از فرد نخبه نسبت به گذشته تغییر کرده است، اظهار داشت: در دوره ی جدید کارهای بنیاد، نخبه، فقط نخبگان دانشگاهی را شامل نمی گردد، بلکه نخبگان مدیریتی، اجرائی، مهارتی و... نیز در این خانواده به شمار می آیند.
رویکرد بنیاد در تعامل با نخبگان به سمت شناسایی فعال در حرکت است
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان در ادامه با اعلان اینکه رویکرد بنیاد در تعامل با نخبگان به سمت شناسایی فعال در حرکت است، اظهار داشت: رویکرد اکتفا به خوداظهاری افراد نخبه به انتها راه خود خواهد رسید، چونکه ممکنست همه افراد واجد شرایط، خودشان را در معرض اظهار قرار ندهند. در پروسه شناسایی، حین رفت و برگشت اقدامات میان بنیاد و دستگاهها، نخبه های واقعی شناسایی خواهند شد.
سیدافقهی سپس با اشاره به پروسه طولانی گزینش در فرآیند جذب نخبگان، اظهار داشت: در فراخوان جذب نخبگان در سال ۱۴۰۱ از میان ۷هزار نفر حدود هزار و ۳۰۰ نفر در گزینش علمی بنیاد و کانون ارزیابی مورد پذیرش قرار گرفتند و به دستگاهها عرضه شدند و طبق آخرین آمار از میان این نفرات ۱۸۹نفر در دستگاهها مشغول بکار شده اند.
وی در ادامه تعریف سیستمی کارآمد جهت شناسایی و صحت سنجی توانمندی افراد را از الزامات همکاری دستگاهها و بنیاد دانست و این امر را اقدامی در راستای هموار کردن مسیر سخت و طولانی گزینش قلمداد کرد.
سیدافقهی با اعلان اینکه با تعریف جدید از فرد نخبه و مستعد، مسیر تربیت نیز اصلاح می شود، اظهار داشت: سیاست استفاده بهینه از ظرفیت نخبگانی کشور ایجاب می کند تمرکز بر اثرگذاری بیشینه نخبگان باشد تا در بستر همکاری و در زمان مناسب بهترین راندمان حاصل شود.


منبع:

1403/02/03
14:04:48
2.5 / 5
259
تگهای خبر: اجرا , استخدام , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین