داغ ترینها: ....
معاون بنیاد ملی نخبگان خبر داد؛

فراخوان جدید جذب 3هزار نخبه در 33 دستگاه

فراخوان جدید جذب 3هزار نخبه در 33 دستگاه

به گزارش کمیاب آنلاین، معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با بیان این که جذب هزار نفر از نخبگان در دستگاههای اجرایی تعیین تکلیف شده است، اظهار داشت: برای اعلام فراخوان جدید جذب در اردیبهشت درحال برنامه ریزی هستیم.یاسین کیخا در گفت و گو با خبرنگار مهر، ضمن اشاره به ذکر آماری در مورد جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی در یکسال اخیر اظهار نمود: طبق مصوبه هیأت وزیران در سال ۱۴۰۰ تابحال ۳ فراخوان از جانب بنیاد ملی نخبگان جذب اعلام شده است. فراخوان اول و دوم در سال ۱۴۰۱ اعلام و حدود ۷ هزار نفر ثبت نام کردند.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: پس از بررسی پرونده ها، ارزیابی و معرفی به کانون های ارزیابی در سال ۱۴۰۲ به صورت تدریجی انجام شد و در نهایت پرونده ۱۳۷۰ نفر در مجموع تأیید شد. هم اکنون بیشتر از هزار نفر تعیین تکلیف و به دستگاههای اجرایی عرضه شدند و برای تعدادی هم کد استخدامی صادر گردیده است.
کیخا در ادامه تصریح کرد: بهمن ماه سال ۱۴۰۲ فراخوان سوم بنیاد ملی نخبگان با حدود ۳ هزار و ۲۱ کدشغل از ۱۸ دستگاه اجرایی اعلام گردید که ۲۵ هزار نفر موفق به ثبت نام و تأیید نهایی پرونده خود شدند.
وی به نسبت جنسیتی متقاضیان جذب در دستگاههای اجرایی اشاره کرده و اظهار داشت: در فراخوان اول و دوم حدود ۶۰ درصداز متقاضیان آقا و حدود ۴۰ درصد خانم بودند ولی در فراخوان سوم نسبت جنسیتی متقاضیان برعکس شد به صورتی که حدود ۶۰ درصد متقاضیان خانم و ۴۰ درصد آقا هستند.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان بیان نمود: در فراخوان اول و دوم میانگین سنی خانم ها ۳۵ سال و آقایان ۳۳ سال بود و بیشترین متقاضیان فارغ التحصیلان دکتری تخصصی و از استان تهران بودند.
کیخا ضمن اعلام این که در فراخوان اول و دوم وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و وزارت راه و شهرسازی در بحث جذب نهایی نخبگان معرفی شده نسبت به سایر دستگاه ها موفق تر عمل کردند، خاطرنشان کرد: بیشترین ظرفیت جذب و کدشغل ها در فراخوان سوم در ارتباط با وزارت آموزش و پرورش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت نیرو وزارت دفاع است. به صورت مثال وزارت آموزش و پرورش در فراخوان سوم حدود ۸۰۰ کدشغل اعلام نموده است که نسبت به سایر دستگاه ها معنادارتر است.
وی همینطور به ذکر آماری در مورد بیشترین درخواست ها نسبت به کدشغل های اعلام شده اظهار داشت: به صورت مثال سازمان استاندارد ایران فقط ۴ کدشغل اعلام نموده است ولی مابه ازای هر یک کدشغل سازمان ۱۳۸ نفر انتخاب اولویت داشتند. بیشترین نسبت انتخاب افراد ما به ازای کدشغل در ارتباط با سازمان استاندارد ایران و وزارت نفت می باشد.
معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با بیان این که درحال برنامه ریزی هستیم که فراخوان چهارم جذب را در اردیبهشت ماه اعلام نماییم، اظهار داشت: مقرر است در این فراخوان علاوه بر ۱۸ دستگاهی که در فراخوان قبلی مشارکت داشتند، ۱۵ دستگاه دیگر پای کار بیایند و در مجموع جذب نخبگان برای ۳ هزار کدشغل در ۳۳ دستگاه صورت خواهد گرفت.


منبع:

1403/02/08
19:54:17
3.3 / 5
395
تگهای خبر: آموزش , اجرا , استخدام , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین