داغ ترینها: ....

کامستک میزبان نشست استپ با موضوع مواجهه با سالمندی در جهان اسلام

کامستک میزبان نشست استپ با موضوع مواجهه با سالمندی در جهان اسلام

کمیاب آنلاین: دهمین نشست تبادل علم و فناوری در کشورهای اسلامی (استپ)، خرداد ماه امسال به میزبانی کمیته دائمی همکاریهای علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (کامستک) در محل دفتر مرکزی آن کمیته در اسلام آباد پاکستان و با محوریت «سیاست های نوآورانه مامویت محور در برخورد با سالمندی در جهان اسلام» انجام خواهد شد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، کامستک و بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) بطور مشترک، دهمین نشست استپ را از تاریخ ۱۵ تا ۱۷ خرداد ماه ۱۴۰۳ در اسلام آباد برگزار خواهند کرد. در دهمین دوره استپ که بر «سیاست های نوآورانه ماموریت محور در برخورد با سالمندی در جهان اسلام» متمرکز است، ذینفعان این حوزه از سرتاسر جهان گرد هم می آیند تا ابعاد مختلف زندگی سالمندی را در جهان اسلام بررسی نمایند.
در طول سه روز برگزاری دهمین دوره استپ، پنل هایی در عرصه های علم، فناوری و سیاست گذاری، سخنرانی های کلیدی و میزگردهایی با موضوعات «مسائل سالمندی در جهان اسلام»، «پیاده سازی سیاست های نوآورانه ماموریت محور در برخورد با سالمندی در جهان اسلام»، «روایت های موفقیت های به دست آمده در برخورد با سالمندی در سراسر جهان»، «روندهای علم و فناوری در برخورد با سالمندی» و «دستاوردهای علمی و فناورانه در برخورد با سالمندی» برگزار می شود.
در استپ دهم، چهره های علمی برجسته ای از کشورهای ایران، پاکستان، ترکیه، مالزی، ژاپن، انگلیس، فرانسه، هلند، نپال و تونس به بحث و تبادل نظر درباره ی موضوع نشست خواهند پرداخت.
به نقل از ستاد ارتباطات و ترویج بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص)، تا حالا ۹ دوره نشست استپ برگزار شده است که نخستین دوره این جلسه ها در سال ۱۳۹۴ همزمان با اولین دوره جایزه مصطفی(ص) در تهران و آخرین دوره آن در سال ۱۴۰۲ همزمان با پنجمین دوره جایزه مصطفی(ص) در اصفهان، تبریز، لرستان و تهران اجرا شد. در ۹ دوره گذشته علاوه بر دانشگاه ها و مراکز علمی ایران، مرکز بین المللی تحقیقات علوم زیستی و شیمی در دانشگاه کراچی پاکستان، دانشگاه سلطان قابوس عمان و دانشگاه یو پی ام مالزی میزبان این جلسه ها بوده اند.
منبع:

1403/02/19
13:56:20
3.3 / 5
303
تگهای خبر: اجرا , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین