داغ ترینها: ....
بسته خبری علم و فناوری

اعضای پیوندی هم شخصیت دارند

اعضای پیوندی هم شخصیت دارند

کمیاب آنلاین: جهان علم و تکنولوژی امروز، 29 اردیبهشت میزبان اخبار جالبی از ایران و سرتاسر جهان بوده است که انداختن نگاهی اجمالی بر آنها خالی از لطف نیست.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، در سرویس علم و فناوری ایران و جهان شاهد اخبار قابل توجهی بودیم که همچون آنها می توان به صفحه نمایش های سه بعدی بدون نیاز به عینک، گیاهان هشداردهنده به کشاورز، اعضای پیوندی دارای حافظه، ارسال محموله از هرجای جهان در یک ساعت و ساخت کوچک ترین آشکارساز جهان اشاره نمود.
صفحه نمایش هایی که فضای ۳بعدی را بدون نیاز به عینک می سازند
صفحه نمایش های جدید شرکت «لوکینگ گلس» بدون نیاز به عینک های مخصوص می توانند به کاربر خود کمک کنند تا تجربه حضور در فضای سه بعدی را داشته باشد.
حیرت پژوهشگران از انتقال خاصیت های شخصیتی همراه با عضو پیوندی
یک مطالعه تکان دهنده نشان میدهد که گیرندگان عضو پیوندی ممکنست بیش از یک قلب یا یک کلیه جدید به دست آورند. بگفته پژوهشگران دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو، اکثریت قریب به اتفاق این بیماران ممکنست شخصیت اهداکننده را نیز به ارث ببرند!
تراشه مغزی «نورالینک» بدنبال دومین داوطلب است
استارت آپ «نورالینک» برای جذب دومین داوطلب درخواست داده است تا تراشه مغزی خودرا باردیگر آزمایش کند.
تحویل محموله ظرف یک ساعت به هر نقطه از زمین!
استارت آپی موسوم به «اینورژن اسپیس» که در سال ۲۰۲۱ تاسیس شد، درحال توسعه کپسول های چندبار مصرف برای ذخیره محموله در مدار است. این محموله برای تحویل به زمین در حالت آماده باش خواهد بود. هنگامی که درخواست شود، این شرکت قادر خواهد بود ظرف یک ساعت آنرا به هر نقطه از زمین تحویل دهد.
هوش مصنوعی طعنه و کنایه را تشخیص می دهد!
دانشمندان می گویند توانایی تشخیص شوخ طبعی می تواند به هوش مصنوعی کمک نماید تا بطور طبیعی تر با مردم تعامل داشته باشد.
گیاه در معرض لطمه به کشاورز هشدار می دهد!
سنسورهای گیاهی می توانند به عنوان یک سیستم هشداردهنده اولیه برای کشاورزان عمل کنند. حسگرهایی که مولکول های سیگنال دهنده گیاهی را شناسایی می کنند، می توانند زمانی که محصولات در معرض نور یا گرمای بیش از اندازه قرار می گیرند و یا مورد حمله حشرات یا میکروب ها قرار می گیرند، به کشاورز هشدار دهند.
آغاز نمایشگاه ایران هلث با حضور بیش از ۶۰۰ شرکت از امروز
نمایشگاه ایران هلث از امروز ۲۹ اردیبهشت در نمایشگاه بین المللی شروع به کار می کند و تا روز اول خرداد به معرفی دستاوردها برای معرفی به سرمایه گذاران و معرفی فرصت های شغلی می پردازد.
کوچکترین آشکارساز نور جهان ساخته می شود
این آشکارساز نه فقط کوچکترین آشکارساز جهان است، بلکه ۱۰ برابر سریع تر از آشکارسازهایی است که قبلا برای تشخیص نورهای کوانتومی تولید شده بودند و می تواند به کاهش سایز کامپیوتر های کوانتومی کمک نماید.
تولید سامانه تیکه نگاری صوتی دریایی در کشور
یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید دستگاه داده سنجی اطلاعات آب بر پایه فناوری تیکه نگاری صوتی شده است که روشی نوین جهت اندازه گیری پیوسته متغیرهای جریان های آب نظیر دبی، سرعت، دما و شوری است.
«ایران هلث» می تواند بزرگتر از رویداد عرب هلث شود
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور اظهار داشت: معتقدم صنعت سلامت امروز آنقدر توانمند است که اگر سنگ از پیش پای آن برداشته شود و یا موانعی برای آنها ایجاد نکنیم، افق های بزرگی را برای کشور ترسیم خواهند کرد.
معاون علمی رییس جمهور از ۱۶ محصول رونمایی کرد
با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور از ۱۶ محصول در عرصه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی رونمایی گردید.
برخورد دو سیاهچاله زمانی که جهان تنها ۷۴۰ میلیون ساله بود
برخورد یک جفت سیاهچاله برای نخستین بار در جهان باستان مشاهده شده است. مشاهدات انجام شده توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب، ادغام دو کهکشان و سیاهچاله های هیولایی در مرکز آنها نشان میدهد که زمانی که کیهان تنها ۷۴۰ میلیون سال یعنی حدود یک بیستم سن فعلی خودرا داشت، به هم برخورد کرده اند.
«سرمایه گذاری» چالش بزرگ پزشکی بازساختی بعد از ۲۰ سال فعالیت و کسب رتبه ۱۳
دبیر ستاد توسعه فناوری های پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی معاونت علمی اظهار داشت: ما بیش از ۲۰سال است که در عرصه پزشکی بازساختی، دانش تولید می نماییم و موفق به کسب رتبه ۱۳ در حوزه تولید علم در پزشکی بازساختی شدیم. اما سرمایه گذاری در عرصه پزشکی بازساختی یکی از چالش های اصلی ما است.
۲ تصویر خیره کننده از «ستون های آفرینش»
ناسا دو تصویری که تلسکوپ های فضایی هابل و جیمز وب از ستون های آفرینش ثبت کرده اند را در صفحه اینستاگرام خود به اشتراک گذاشته و در مورد این منظره نمادین توضیحاتی ارائه کرده است.
جهش سالمندی تا سال ۲۰۳۰/ ارائه خدمات سالمندی، از مشاغل آینده حوزه پزشکی
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری یا بیان این که هم اکنون ۷میلیون سالمند در کشور داریم و تا سال ۲۰۳۰ با یک جهش در عرصه سالمندی مواجه خواهیم شد، اظهار داشت: بدین جهت حوزه سالمندی یکی از مشاغل آینده حوزه پزشکی خواهد بود.

استان کرمانشاه ۷ بار لرزید
در هفته گذشته استان کرمانشاه با ۷ زمین لرزه با بزرگای بین ۲.۵ و ۳.۸ لرزید و آلونیه استان چهارمحال و بختیاری زمین لرزه ای به بزرگای ۴ و اشکنان استان فارس زلزله ای به بزرگای ۴.۶ را تجربه کردند.
منبع:

1403/02/30
09:57:51
5.0 / 5
484
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین