داغ ترینها: ....
دبیر ستاد توسعه فناوری های پزشكی بازساختی:

صعود ایران به رتبه ۱۲ تولید علم پزشکی بازساختی باحمایت رئیس جمهور

صعود ایران به رتبه ۱۲ تولید علم پزشکی بازساختی باحمایت رئیس جمهور

کمیاب آنلاین: رتبه ایران در تولید علم در عرصه پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی، در دولت مردمی سیزدهم با حمایت های رئیس جمهور شهید به جایگاه 12 در جهان رسیده است.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، احسان عارفیان اظهار داشت: نگاه ویژه شخص آیت الله رئیسی و دکتر دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی رییس جمهور در توسعه تکنولوژی های جدید پزشکی به شدت راهگشا بوده است، به شکلی که دولت سیزدهم در ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ مستقر شد و در جلسه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ تعرفه خدمات سلول درمانی و پزشکی بازساختی در هیات دولت مصوب شد. تصویب و ابلاغ این تعرفه ها به شدت در تشویق و ایجاد اهتمام هسته های فناور در راستای توسعه فناوری های مرتبط نقش مهمی داشته است.
عارفیان با اعلان اینکه هم اکنون تعداد زیادی از فناوری های تولید شده در این زمینه در راه اولیه پرونده فنی محصولات خود به سازمان غذا و دارو جهت ارائه محصول به بازار و رفع مشکلات بیماران دارای بیماریهای صعب العلاج هستند، تصریح کرد: طبق آخرین بررسی های انجام شده پیرامون میزان تولید علم در عرصه پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی، رتبه ایران در این زمینه در دولت مردمی سیزدهم به جایگاه ۱۲ در جهان رسیده است.
وی تصریح کرد: در دهه ۱۳۶۰ مساله پزشکی ما جراحی های نوین بود و بیشتر سفرهای پزشکی به خارج برای دریافت این نوع خدمات بوده است؛ پس امروز با تلاش پزشکان و دانش بنیان های ایرانی، بیمارستان و امکانات خوبی در حوزه چشم، قلب و غیره داریم که این امر نشاندهنده پیشرفت فناوری ایرانی است.
دبیر ستاد توسعه فناوری های پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی معاونت علمی، این مهم را نتیجه توجه شهید رئیسی به حوزه علم و فناوری دانست و اضافه کرد: مضاف بر آن باتوجه به وجود تحریم ها و سختی های فراوان، همت بالای پژوهشگران و پژوهشگران کشور برای این دستاورد قابل تقدیر است؛ در این جهت همیشه دستاوردهای دانشمندان کشور در عرصه پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی مورد عنایت ویژه رییس جمهور شهید بوده است.
وی اشاره کرد: رییس جمهور شهید به دفعات در نشست های ملی، بین المللی و حتی در صحن علنی سازمان ملل از دستاوردهای درخشان کشور در حوزه توسعه فناوری های پزشکی بازساختی و سلول های بنیادی به نیکی و افتخار یاد کردند.

1403/03/12
10:11:14
0.0 / 5
152
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین