داغ ترینها: ....

سرآمدان علمی نامزد دریافت جایزه امام رضا(ع) می شوند

سرآمدان علمی نامزد دریافت جایزه امام رضا(ع) می شوند

به گزارش کمیاب آنلاین، اعطای جایزه امام رضا(ع) به سرآمدان علمی دارای آثار بدیع و اصیل از برنامه های بنیاد ملی علم ایران است که شامل مدال لوح پژوهانه ویژه،  معادل با ۱۰۰ هزار دلار و جایزه ویژه نقدی می شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بنیاد ملی علم ایران در نظر دارد به منظور پشتیبانی از نقش آفرینان برجسته پژوهش کشور و تشویق آنها به تداوم انجام فعالیتهای علمی برجسته و توسعه دانش در جهت تحقق مرجعیت علمی جمهوری اسلامی ایران در جهان، جایزه امام رضا (ع) را اعطا کند.
بر مبنای برنامه ریزی صورت گرفته، این جایزه در هر دوره در چهار حوزه که شورای علمی مشخص می کند، اعلام می شود.
جایزه امام رضا (ع) به برترین آثار علمی اثرگذار تعلق می گیرد. آثار علمی باید علاوه بر بدیع اصیل و ماندگار بودن از یک نوآوری مشهود هم برخوردار باشند و ضروری است تا این آثار در گسترش مرزهای دانش در جهان یا منطقه، نقش برجسته ای ایفا کرده باشد و در حل علمی مسائل در رابطه با حوزه های دانش و فناوری، فرهنگ سلامت، محیط زیست و رفاه عمومی تاثیر مشهودی به جای گذاشته باشد.

همچنین، آثار علمی منتخب در جایزه امام رضا (ع) باید در چارچوب یک نظریه علمی برافکن یا جریان ساز در نشریات معتبر به چاپ رسیده یا ظرفیت این که به یک طرح اقتصادی مبتنی بر دانش و ثروت آفرین تبدیل گردد را داشته باشد.
برگزیدگان این جایزه در دو بخش معرفی می شوند؛ بخش اول، در ارتباط با سرآمدان علمی است و به ۵۰ نفر از افرادی که آثار آنها در حوزه های موضوعی بیشترین تاثیر را در مرجعیت علمی کشور داشته است، تعلق می گیرد. در قسمت دوم به ۳ نفر از مؤثرترین افراد در هر یک از حوزه های موضوعی نشان جایزه امام رضا (ع) اهدا می شود.
به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی علم ایران (INSF)، تمامی آثار راه یافته به این جایزه توسط دانشمندان برجسته و نهادهای علمی از قبیل دانشگاه ها بنیادها، مراکز تحقیقاتی انجمن ها، قطب های علمی و فناوری فرهنگستان های علوم، پارک های علم و فناوری و نهادهای مشابه معرفی می گردند.
جایزه امام رضا (ع) شامل مدال لوح پژوهانه ویژه، معادل با ۱۰۰ هزار دلار و جایزه ویژه نقدی است. بزودی شیوه نامه در ارتباط با جایزه امام رضا (ع) منتشر خواهد شد.
منبع:

1403/03/14
15:56:39
2.5 / 5
128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین