داغ ترینها: ....
یك مقام مسؤول بنیاد ملی نخبگان:

فراخوان چهارم جذب نخبگان در دستگاه ها تیرماه اعلام می شود

فراخوان چهارم جذب نخبگان در دستگاه ها تیرماه اعلام می شود

به گزارش کمیاب آنلاین، سرپرست دفتر پایش و شبکه سازی سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: فراخوان چهارم جذب نخبگان در دستگاههای اجرائی تیر ماه اعلام می شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از بنیاد ملی نخبگان، حسین عبادی با اشاره به اینکه فراخوان سوم جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی بهمن ماه سال قبل آغاز شد، اظهار داشت: در این فراخوان ۳۷ هزار و ۹۴۲ نفر شرکت نمودند که بر مبنای جداول امتیازدهی ابلاغی سازمان اداری استخدامی و کمیته مشترک سه جانبه بنیاد ملی نخبگان، سازمان اداری استخدامی و سازمان برنامه و بودجه، فعالیتهای افراد در زمینه های آموزشی، پژوهشی، فناورانه، فرهنگی-اجتماعی و سایرفعالیت ها مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وی با اشاره به اینکه هر متقاضی سه اولویت محل-شغل را انتخاب می کند، اضافه کرد: از تعداد ثبت نام شده، ۱۴ هزار و ۱۹ نفر متاسفانه ثبت درخواست نکرده و ثبت نام خویش را در سامانه تکمیل نکردند که با عنایت به آئین نامه های موجود به آنان اطلاع رسانی شده است و این افراد می توانند در فراخوان های بعدی شرکت نمایند.
عبادی ضمن اشاره به این که حد نصاب امتیاز در دوره کارشناسی ۳۵، در کارشناسی ارشد ۴۵ و در دکتری ۵۰ است، افزود: تعداد ۱۴ هزار و ۷۵۰ نفر هم موفق به کسب حد نصاب در جدول امتیازدهی نشدند.
وی خاطرنشان کرد: در فراخوان سوم تعداد ۹ هزار و ۱۷۱ نفر توانستند حد نصاب لازم را کسب کنند که این افراد به مرحله بعدی یعنی بررسی پرونده وارد شدند. در این مرحله اگر پرونده فردی نقض داشته باشد، می تواند آنرا رفع و ادامه فرآیند را طی نماید. حضور در کارگروه شناسایی متشکل از اعضای هیات علمی دانشگاه و بررسی کیفی پرونده افراد و در نهایت امتیازدهی در این کارگروه، گام بعدی فرآیند جذب است. بعد از آن افراد به کانون ارزیابی معرفی خواهند شد. در این کانون هم امتیازاتی به آنان تعلق می گیرد.
سرپرست دفتر پایش و شبکه سازی سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: بنیاد ملی نخبگان در انتها این گام ها، مجموع امتیازات فرد را در چارچوب نامه به سازمان اداری اعلام می کند تا فرایندهای بعدی گزینش، توانمندسازی و معرفی به دستگاه طی شود. به عبارت بهتر، پس از کانون ارزیابی فرآیند استخدام افراد از بنیاد ملی نخبگان خارج می شود.
عبادی خاطرنشان کرد: تلاش بر اینست فرآیند جذب تا زمان معرفی افراد به سازمان های اداری استخدامی، نهایتا دو ماه زمان ببرد.
وی اظهار داشت: سازمان اداری استخدامی بر مبنای اولویت هایی که پیش تر افراد برگزیده بودند، آنان را به دستگاه مورد نظر معرفی می کند. نکته مهم این که بنیاد ملی نخبگان در معرفی افراد واجدالشرایط به سازمان اداری استخدامی، سیاست سه برابر ظرفیت را در دستورکار خود قرار داده است؛ ازاین رو صرف معرفی فرد از جانب بنیاد ملی نخبگان به سازمان اداری استخدامی، به معنای اتمام فرآیند استخدام نیست. از طرفی دستگاه میزبان از بین افراد معرفی شده، گزینش های لازم را انجام می دهد.
سرپرست دفتر پایش و شبکه سازی سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان با تاکید بر این که شرکت در فراخوان به مفهوم استخدام در دستگاه ها نیست، خاطرنشان کرد: فرآیند بررسی پرونده ها در بنیاد ملی نخبگان در حال انجام می باشد و بزودی افرادی که امتیازات لازم را کسب کنند، به سازمان اداری استخدامی معرفی می گردند.
وی در انتها با تکیه بر این که در هر مرحله از فرآیند جذب و تکمیل پرونده، اطلاع رسانی به متقاضیان از راه پیامک صورت می گیرد، تصریح کرد: فراخوان چهارم جذب نخبگان در دستگاههای اجرایی تیر ماه اعلام خواهد شد و افرادی که به هر علتی در فراخوان سوم نتوانستند ثبت نام خویش را تکمیل و نهایی کنند، می توانند در آن فراخوان هم شرکت نمایند.


منبع:

1403/03/25
12:49:40
5.0 / 5
212
تگهای خبر: آموزش , اجرا , استخدام , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین