داغ ترینها: ....

انفجار بمب باقی مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا!

انفجار بمب باقی مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا!

کمیاب آنلاین: یک بمب به جا مانده از جنگ جهانی دوم در کارخانه تسلا واقع در آلمان کشف شده به سبب خطر بالای جابجایی، امروز بصورت عمدی در همان محل منفجر می شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، یک بمب که از زمان جنگ جهانی دوم به جا مانده و الان در نزدیکی کارخانه تسلا در برلین آلمان قرار گرفته، به علت شرایط ناپایدار نمی تواند به صورت ایمن حمل شود و باید در همان محل منفجر شود که نیاز به ایجاد یک منطقه ایزوله یک کیلومتری دارد.
مقامات در مصاحبه با رسانه های محلی تأیید کردند که این بمب متعلق به دوران جنگ جهانی دوم در سایت توسعه برنامه ریزی کارخانه بزرگ تسلا در آلمان پیدا شده است و روز شنبه در همان محل منفجر خواهد شد.
این بمب که ۲۵۰ کیلوگرم وزن دارد، چند روز پیش در یک منطقه جنگلی نزدیک به کارخانه تسلا در آلمان پیدا شد.
هم اکنون کارخانه تسلا در برلین تنها ظرفیت تولید خودرو های مدل Y تسلا را دارد، اما مشتاق است مدلهای بیشتری را از این مکان عرضه نماید. برای این منظور، این شرکت به دنبال مجوز برای توسعه کارخانه خود بود که مقامات محلی این مجوز را اعطا کردند.
با این وجود ساکنان آن منطقه با این گسترش مخالف هستند، چونکه شامل پاکسازی و قطع درختان در وسعتی بیشتر از ۱۰۰ هکتار از آن منطقه جنگلی است. ازاین رو ساکنان آن منطقه به برنامه های تسلا اعتراض دارند. ضمن این که این توسعه منجر به مصرف برق بیشتر هم می شود.
این اعتراضات همچنان ادامه دارد و معترضان به منظور پیشگیری از این اتفاق درحال ساختن خانه های درختی در آن جنگل هستند.
حالا تسلا دراین میان با چالش متفاوتی روبرو شده است. چون که یک بمب متعلق به جنگ جهانی دوم در این منطقه پیدا شده است.
بمب دوران جنگ جهانی دوم چگونه پیدا شد؟
برخی امکان دارد فکر کنند که معترضان این بمب را برای متوقف کردن پیشرفت کار توسعه کارخانه تسلا در آن منطقه کار گذاشته اند. با این وجود مشخص شده است که چنین چیزی درست نیست و این بمب از زمان جنگ جهانی دوم در آن منطقه به جا مانده است.
این بمب به علت سابقه بمباران این منطقه در طول جنگ جهانی دوم به جا مانده و به علت قصد تسلا برای ساخت یک محوطه حمل و نقل در این مکان پیدا شده است.
بعد از کشف مشخص شد که این بمب در انگلستان ساخته شده، اما برای حمل و نقل بیش از اندازه ناپایدار است و امکان جابجایی آن به خاطر خطر بالای انفجار وجود ندارد.
مقامات تایید نموده اند که انفجار بمب روز شنبه بین ساعت ۷ بامداد تا ۳ پس از ظهر به وقت محلی صورت خواهد گرفت. چنین انفجارهایی معمولا به ایجاد یک منطقه ممنوعه به شعاع تقریبا یک کیلومتری نیاز دارد. این انفجار برنامه ریزی شده همزمان با تعطیلی اعلام شده در کارخانه تسلا است.
انفجارهای برنامه ریزی شده مهمات قدیمی در اروپا چیز جدیدی نیست. این قاره همچنان هر از گاهی بقایایی از جنگ های جهانی را در قلمروی خود پیدا می کند.
حالا تدارکات برای انفجار در این منطقه جنگلی در حال انجام می باشد، ازاین رو قرار نیست خطرناک باشد. البته برخی گزارش ها از حضور بعضی معترضان به تسلا در نزدیکی محل انفجار عمدی این بمب حکایت دارد.
محل دقیق حضور این تظاهرکنندگان معلوم نیست و مقامات گفته اند که به وظیفه خود در اطلاع رسانی به معترضان عمل کرده اند و تصمیم برای تخلیه به خود افراد واگذار شده است.
از طرفی معترضان به رسانه های محلی گفته اند که از این اقدامات بی خبر هستند.
بعد از انفجار، جستجوی بازیابی مهمات تا وقتی که محل برای ساخت و سازهای اضافی ایمن اعلام گردد، ادامه خواهد یافت. گزارش ها همینطور از آن حکایت می کند که تسلا برنامه های توسعه خویش را کاهش داده است تا تنها از نیمی از منطقه جنگلی در نظر گرفته شده اولیه استفاده نماید.
این کاهش منجر به کوچک تر شدن انبارها و فضاهای لجستیکی و کنار گذاشتن کامل طرح های اتاق های آموزشی و مهدکودک فرزندان کارکنان شده است.
منبع:

1403/04/10
09:22:25
0.0 / 5
112
تگهای خبر: آموزش , بازی , تولید , رسانه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین