داغ ترینها: ....
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

حاکمیت به اثربخشی و اثرگذاری نخبگان توجه ویژه ای دارد

حاکمیت به اثربخشی و اثرگذاری نخبگان توجه ویژه ای دارد

به گزارش کمیاب آنلاین، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، دیدار رو در رو با نخبگان را منشأ اثرات خیر برای کشور دانست و اظهار داشت: بدون شک صدای نخبگان از طرف مسؤولان شنیده می شود.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، سید سلمان سید افقهی درباره ی برگزاری سلسله برنامه های دیدار مسؤولان بنیاد ملی نخبگان با نخبگان در امتداد طرح مسائل و مشکلات ایشان اظهار داشت: بدون شک نفس برگزاری جلسه با نخبگان و استعدادهای برتر نعمت بزرگی است، چونکه این امر نقش به سزایی در هم افزایی و تعامل با آنها دارد.
سید افقهی اضافه کرد: برگزاری چنین برنامه هایی سبب می شود مسؤولان از زاویه تخصصی تری به مسائل نگریسته، از نزدیک در جریان مسائل نخبگان کشورمان قرار گیرند و برای ایجاد شرایط مناسب در راستای رفع مشکلات مطرح شده چاره اندیشی کنند.

وی اظهار داشت: بیان ظرفیت ها و پتانسیل های بومی و ملی و خصوصاً ظرفیتهای مغفول مانده در کشور و زمینه سازی برای خلق ایده و ایجاد زمینه های جدید جهت استفاده بهینه از ظرفیت ها از دیگر ثمرات برگزاری این برنامه هاست.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان همین طور با تأکید بر اهمیت رفع مشکلات نخبگان در راه نخبگی بر لزوم کارآمدی سیستم در حل مسائل و مطالبات به حق نخبگانی اصرار کرد و اظهار داشت: به شخصه معتقدم، سیستم های نخبگانی خصوصاً بنیاد ملی نخبگان در راه ماموریت های تعریف شده و قانونی خود در امتداد رفع مشکلات و مطالبات به حق نخبگان و استعدادهای برتر باید به قدری کارآمد باشند که برنامه «گفتگوی مستقیم با نخبگان» فقط محلی برای افزایش تعامل جامعه نخبگانی با مسؤولان و با هدف افزایش اثرگذاری و اثربخشی ایشان باشد.

سید افقهی در آخر با اشاره به این که بی شک ایجاد بستر گفت و گو با مسؤولان بنیاد در سامانه «ارتباط مستقیم با قائم مقام» اقدامی در امتداد بهتر شنیده شدن مسائل و مشکلات نخبگان و خصوصاً ایده های ایشان است، اظهار داشت: امیدواریم این سامانه با ساز و کار درست، منشأ اثرات خیر برای جامعه نخبگانی و ایجاد امید و انگیزه باشد؛ این که نخبگان بدانند صدای آنها از طرف مسؤولان شنیده می شود و حاکمیت به اثربخشی و اثرگذاری ایشان توجه ویژه ای دارد.
سید سلمان سید افقهی، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان طی دیدارهای جداگانه با تعدادی از نخبگان به گفت و گو نشست. در این دیدارها، مشکلات، چالش ها، ایده ها و ظرفیتهای نخبگان مورد بررسی قرار گرفت و ضمن ارجاع به واحدهای مربوطه، دستور پیگیری موارد مطرح شده صادر شد.
نخبگان و استعدادهای برتر می توانند جهت ملاقات حضوری با قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با مراجعه به سامانه ارتباط مستقیم با قائم مقام در صفحه اصلی سایت بنیاد ملی نخبگان درخواست خودرا ثبت کنند.


منبع:

1403/04/14
21:00:49
0.0 / 5
103
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین