داغ ترینها: ....

هوندا قربانی حملات سایبری شد

هوندا قربانی حملات سایبری شد

كمیاب آنلاین: شركت خودروسازی هوندا با انتشار اطلاعیه ای از حمله سایبری و توقف كارهای بین المللی خود آگاهی داده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، هوندا که یکی از بزرگترین و موفق ترین خودروسازان ژاپن به شمار می روند و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود مختص کرده است، با انتشار اطلاعیه ای از حملات سایبری و باج افزاری و توقف کارهای خود در خارج از ژاپن سخن گفته و در این خصوص اعلام نموده است: هوندا موتورز اهتمام دارد هر چه زودتر تاثیر و تبعات منفی ناشی از این حمله سایبری جدید را کاهش داده و هرچه سریعتر به بازیابی کارهای تولید، فروش و توسعه در کارخانه های مختلف خود در سراسر جهان بپردازد.
همین طور در صفحه توئیتری این شرکت به توقف سایر کارهای بین المللی هوندا نیز اشاره شده است: هم اکنون تمامی خدمات مالی مربوط به امور مشتریان با مشکلات فنی روبه رو شده و دسترسی به آنها مقدور نیست.
طبق گزارش های انتشار یافته در رسانه های خبری، با آنکه هنوز جزئیات مربوط به این حمله سایبری مشخص و معلوم نشده است اما به نظر می آید که این شرکت مورد حمله و هجوم باج باج افزار معروفی تحت عنوان Snake قرار گرفته است. این باج افزار خطرناک بعد از آلوده کردن سیستم ها و سرورها فایل های مربوطه را رمزگذاری کرده و در ازای پس دادن آنها معمولاً رمز ارز تقاضا می کند.
بر اساس گزارش فایننشال تایمز، این شرکت ژاپنی همین طور از تمامی پرسنل و کارکنان خود درخواست کرده در صورت امکان، مرخصی با حقوق بگیرند تا بدین ترتیب به کامپیوتر های خود در محل کار دسترسی نداشته باشند.
فعالیت و تولید تمامی کارخانه های این خودروساز در کشورهای مختلف نظیر ایالات متحده، ژاپن، ترکیه، هند و برزیل تحت تاثیر این حمله سایبری و بدافزاری بطور موقت متوقف شده است تا کارشناسان و متخصصان فعال در حوزه امنیت سایبری بتوانند مشکل مذکور را با پایین ترین میزان صدمات وارده بر طرف کنند و کار و فعالیت خودرا باری دیگر از سر بگیرند.
هوندا همین طور فرضیه ارتباط این حمله سایبری با دور کاری کارکنان در زمان پاندمی کرونا را رد و تکذیب کرده و گفته که به دنبال دلیل و منشا این اتفاق تحقیقات جدیدی را آغاز خواهدنمود.
این شرکت پیش تر نیز در سال ۲۰۱۷ میلادی که مورد حمله و هجوم حمله سایبری واناکرای قرار گرفته بود و فعالیت آن در ۱۵۰ کشور جهان مختل شده بود، اقدامات مختلفی را بمنظور تقویت و ارتقای امنیت سایبری زیرساخت های خود انجام داده بود. در آن زمان، واناکرای تولید بیش از یک هزار خودرو را در کارخانه های هوندا مختل و متوقف کرده بود.
منبع:

1399/03/23
15:52:02
2.5 / 5
2652
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین