داغ ترینها: ....

پرتاب موشك استارتاپ ژاپن شكست خورد

پرتاب موشك استارتاپ ژاپن شكست خورد

كمیاب آنلاین: راكت MOMO-5 كه توسط یك استارتاپ هوا و فضا ژاپنی ساخته شده است، به سبب بروز نقص فنی در موتور این راكت، نتوانست به فضا برسد.


به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری شینهوا، شرکت Interstellar Technologies که در شهر «هوکایدو» واقع در شمال ژاپن واقع شده است، راکت MOMO-۵ را حدود ساعت پنج و 15 دقیقه بامداد یکشنبه از پایگاهی در شهر «تاکی» پرتاب کرد. اما ۷۰ ثانیه بعد از پرتاب موتور این راکت گرفتار توقف اضطراری شد و راکت به درون دریا سقوط کرد.
به گفته مقامات این شرکت، قسمتی از موتور در جریان پرتاب لطمه دید و بدنه راکت دیگر قادر به حفظ جهت خود نبود. آنالیزهای اولیه نشان داد که این راکت به ارتفاع حدود ۱۱ کیلومتری رسید.
این پنجمین پرتاب راکت "MOMO" این شرکت بود. سومین راکت که ماه مه سال قبل پرتاب شد، تنها راکتی بود که به ارتفاع هدف ۱۰۰ کیلومتری رسید و این شرکت را به نخستین شرکت خصوصی ژاپنی تبدیل کرد که موشک را به لبه فضا ارسال کرده است.
«تاکاهیرو ایناگاوا»، رئیس شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی آنلاین شکست را یک نتیجه ناامید کننده عنوان نمود و اظهار داشت: با این وجود هیچ مشکل اساسی در این راکت به جز در قسمت لطمه دیده (موتور) وجود ندارد و اقدامات لازم را برای رسیدن به پرتاب بعدی انجام می دهیم.منبع:

1399/03/27
14:07:30
5.0 / 5
2238
تگهای خبر: آنلاین , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین