داغ ترینها: ....

اینترنت همراه همچنان پیشتاز است

اینترنت همراه همچنان پیشتاز است

به گزارش كمیاب آنلاین اینترنت همراه در سال های گذشته، گوی سبقت را از اینترنت ثابت ربوده و سهم خویش را از ۷۸ درصد در سال ۱۳۹۵، به بیشتر از ۸۸ درصد رسانده است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، انواع سرویسهای موجود اینترنت در ایران، به علت داشتن خصوصیت های متمایز از هم، برای کاربران با شرایط مکانی و موقعیتی متفاوت عرضه می شود. یکی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت شاملADSL، VDSL و FTTX است که به یک مکان مشخص محدود هستند، سرویسهای ثابت بی سیم ازجمله TD-LTE و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم هم از دیگر اینترنت پرسرعت است، با این تفاوت که در همان حوزه مکانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند.
در کنار سرویسهای اینترنت ثابت، اینترنت همراه می باشد که در سال های گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری عرضه می دهد. این سرویس ها، قابلیت استفاده در تمامی نقاط تحت پوشش اپراتور خویش را دارند، اما به دلایلی هم چون دوری از شبکه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و کیفیت سرویس وجود ندارد.
خدمات این سرویسهای همراه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر تجهیزات سیمکارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است و خدماتی از قبیل اینترنت نسل دو، نسل سه و چهار عرضه می دهد.
برپایه آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با گذشت زمان، اینترنت نسل های سه و چهار اینترنتی در مقایسه با دیگر انواع اینترنت، رشد بیش تری دارند. همان گونه که از سال ۱۳۹۵ استفاده از اینترنت پهن باند DSL و TD-LTE کاهش یافته و اینترنت نسل سه و چهار از ۷۸ درصد در سال ۱۳۹۵، به ۸۴ درصد پارسال و الان به ۸۸.۴۳ درصد رسیده و سهم xDSL را از ۲۰ درصد در سال ۹۵ به ۹.۴۷ درصد در سال ۱۳۹۸ رسانده است.


این در شرایطی است که محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی قبل یک نظرسنجی در صفحه اینستاگرام خود انجام داد. در این نظرسنجی اعلام شد که ۶۲ درصد کاربران سرویس اینترنت خانگی دارند و از میان ۷۵ درصد کاربران اعلام نموده بودند قیمت اینترنت خانگی برایشان از اینترنت همراه ۴G مناسب تر است، با این حال، در سال های گذشته اینترنت همراه درمقایسه با اینترنت ثابت سهم خویش را افزایش داده است.1399/03/31
14:53:35
5.0 / 5
2146
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین