داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات:

با بستن پلتفرم های دیگر اینستاگرام به قطب تبدیل گشته است

با بستن پلتفرم های دیگر اینستاگرام به قطب تبدیل گشته است

كمیاب آنلاین: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت كه علت تبدیل اینستاگرام به یك قطب در فضای مجازی بسته شدن پلتفرم های دیگر است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه ارتباطات اظهار نمود: شبکه ملی اطلاعات سه لایه زیرساخت، خدمات و محتوا دارد و باید به صورت همسان رشدی را پیش ببریم. حوزه زیرساخت وظیفه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است و ما در این زمینه دغدغه داریم، اما نسبت ترافیکی از کجا درست می شود؟ از جریان داده و مصرف داده که به محتوا مربوط است. وزارت ارتباطات می خواهد از تلویزیون اینترنتی حمایت کند اما می گویند به این مساله ورود نکن پس چه طور داده بالا برود یا در حوزه کودک ورود می نماییم و از ما شکایت می کنند.
وی افزود: ما یک جاهایی برای حمایت ورود می نماییم تا به صورت آتش به اختیار مسائل را حل نماییم اما با اعتراض گسترده مواجه می شویم مساله ی فضای مجازی نیازمند مشارکت است.
اینستاگرام با سیاست های ما به قطب تبدیل شده؛ برای اینکه پلتفرم های دیگر بسته است. اگر اینستاگرام صفحه سردار دل های ما را می بندد طبیعی است آنها دولت تروریستی هستند و تروریست هایی در کت و شلوارند؛ در این مساله شکی نداریم، اما اگر سردار ما را در بغداد به شهادت رساندند ما بغداد را خالی می کنیم؟ آیا عرصه رسانه بین المللی است و حضور جریان ساز مورد تاکید رهبری را نباید ببینیم؟وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اشاره کرد: فیبر نوری موضوع مهمی است، اما مجلس شورای اسلامی مساله ی خصوصی سازی را حل کند. این نیازمند قانون است. ما در دوره قبل موفق به تصویب آن نشدیم. بخش خصوصی سرمایه گذاری می نماید تا مشکل حل شود، اما مانع بزرگی به اسم مخابرات را داریم که با انحصار ذاتی نمی گذارد کار پیش برود. من دو سال و نیم پیگیر این مساله بودم.
آذری جهرمی با تاکید بر این که دغدغه های فرهنگی، دینی و تغییر سبک زندگی به جا است، اشاره کرد: با دست روی دست گذاشتن و بستن کار درست نمی شود؛ باید دراین زمینه کار کرد. اینستاگرام با سیاست های ما به قطب تبدیل شده؛ برای اینکه پلتفرم های دیگر بسته است. اگر اینستاگرام صفحه سردار دل های ما را می بندد طبیعی است آنها دولت تروریستی هستند و تروریست هایی در کت و شلوارند؛ در این مساله شکی نداریم، اما اگر سردار ما را در بغداد به شهادت رساندند ما بغداد را خالی می کنیم؟ آیا عرصه رسانه بین المللی است و حضور جریان ساز مورد تاکید رهبری را نباید ببینیم؟
وی اشاره کرد: کسی موافق بی دینی نیست؛ شما بعنوان نماینده با مخاطب تان چه طور ارتباط برقرار می کنید؟
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ساخت ماهواره در سازمان فضایی ایران اظهار نمود: من از شما دعوت می کنم به آنجا بیایید؛ یکسری جوان از زندگی و بورس تحصیلی خارج خود گذشته اند؛ ما کسانی که مخالف برنامه فضایی بودند و نگاه شان متفاوت بود را به اینجا بردیم؛ آنها می گفتند ما دوچرخه نمی توانیم بسازیم چه طور ماهواره می سازیم؟
آذری جهرمی در آخر اظهار داشت: اقتصاد آینده دنیا و فرهنگ ما منوط به این فضا «فضای مجازی» است. باتوجه به این که فرصت کم است من اقدامات وزارت ارتباطات در بخش کرونا و همین طور پیشرفت دولت الکترونیک را به صورت مکتوب تقدیم نمایندگان خواهم کرد.
منبع:

1399/04/01
14:22:13
5.0 / 5
2258
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین