داغ ترینها: ....

تنها استارت آپ ایرانی منتخب درCOLLISION  ۲۰۲۰ كانادا

تنها استارت آپ ایرانی منتخب درCOLLISION  ۲۰۲۰ كانادا

به گزارش كمیاب آنلاین در كنفرانس COLLISION كه یكی از مهم ترین رویدادهای استارت آپی در جهان است، سال جاری از ایران تنها، استارت آپ ترابرنت حضور دارد، بعلاوه ترابرنت بعنوان یكی از استارت آپ های منتخبِ كنفرانس در حوزه Autotech  معرفی شده است. ترابرنت نخستین شركت لجستیكی هوشمند ایرانی است، كه با كسب عنوان استارتاپ منتخب در كنفرانس وب سامیت ۲۰۱۸،  برترین استارت آپ «جشنواره جایزه ملی لجستیك ایران» در سال ۹۸ و كاندیدای بهترین های گروه خودرو و حمل و نقل آنلاین در سه دوره «جشنواره وب و موبایل ایران»، حالا پرافتخارترین شركت دانش بنیان كشور در حوزه حمل و نقل هوشمند جاده ای به حساب می آید.


در کنفرانس COLLISION که یکی از مهم ترین رویدادهای استارت آپی در جهان است، سال جاری از ایران تنها، استارت آپ ترابرنت حضور دارد، بعلاوه ترابرنت بعنوان یکی از استارت آپ های منتخبِ کنفرانس در حوزه Autotech معرفی شده است. ترابرنت نخستین شرکت لجستیکی هوشمند ایرانی است، که با کسب عنوان استارتاپ منتخب در کنفرانس وب سامیت ۲۰۱۸، برترین استارت آپ «جشنواره جایزه ملی لجستیک ایران» در سال ۹۸ و کاندیدای بهترین های گروه خودرو و حمل و نقل آنلاین در سه دوره «جشنواره وب و موبایل ایران»، حالا پرافتخارترین شرکت دانش بنیان کشور در حوزه حمل و نقل هوشمند جاده ای به حساب می آید.
کنفرانس COLLISION که از آن بعنوان "المپیک فناوری ها" نام می برند، یکی از معتبرترین و مهم ترین گردهمایی های بین المللی در حوزه استارت آپ است. COLLISIONبا پشتیبانیWeb Summit (وب سامیت) از سال ۲۰۱۴، هر ساله با هدف معرفی و گسترش تکنولوژی های روبه رشد، میزبان کارآفرینان، سرمایه گذاران و شرکت های مختلف فناوری از سراسر دنیا است.
محل برگزاری این کنفرانس تا قبل از سال ۲۰۱۹ در شهر نیواورلئانِ امریکا بود. اما طبق گفته ی مدیر این همایش تدی کاسگریو، باتوجه به افزایش تعداد شرکت کنندگان و همینطور عدم صدور ویزا برای شرکت کنندگانی از ایران، تصمیم گرفته شد که محل برگزاری کنفرانس را به تورنتو کانادا منتقل کنند. هفتمین دوره این رویداد به مدت سه روز از تاریخ ۲۳ تا ۲۵ ژوئن (از ۳ تا ۵ تیرماه)، برگزار می گردد.


COLLISION ۲۰۲۰ در یک نگاه در سایت رسمی این کنفرانس، COLLISION۲۰۲۰ چنین معرفی شده است:
"در جهانی که پیوسته درحال تغییر و دگرگونی است، یک واقعیت پایدار وجود دارد، و آن قدرت بهم پیوستن انسان ها است. بنابراین سال جاری COLLISION را باهم از خانه هایمان برگزار خواهیم کرد.
امسال شرکت کنندگان در هر نقطه ای از جهان که باشند، می توانند سخنرانی چهره های شاخص علمی، سیاسی و فرهنگی را به صورت زنده مشاهده کنند. همینطور با نصب اپلیکیشن رسمی COLLISION برقراری ارتباط با مدیران شرکت های مختلف، بنیانگذاران استارت آپ های موفق و سرمایه گذاران بزرگ از راه ویدئو چت امکان پذیر است.
گاهی با گرد آمدن در کنار هم، می توانیم اتفاقات شگفتی را رقم بزنیم، مهم نیست این گردهمایی به صورت حضوری باشد یا مجازی، مهم درکنارهم بودن ما است".
طبق گزارش این سایت، در مراسم سال جاری که با حضور بیشتر از ۳۰ هزار شرکت کننده و حدود ۱۰۰۰ شرکت سرمایه گذار برگزار می شود، بیشتر از ۱۰۰۰ استارتاپ از ۱۰۰ کشور جهان شرکت کرده، که از این میان درصد کمی برای معرفی در بخش استارت آپ های منتخب، برگزیده می شوند.
حدود ۴۰۰ نفر از شخصیت های برجسته علمی، فرهنگی، سیاسی و تجاری در این کنفرانس به صورت زنده سخنرانی می کنند، جاستین تئودور نخست وزیر کانادا بعنوان میهمان ویژه یکی از سخنرانان اصلی این مراسم خواهد بود. چهره های شناخته شده ای همچون تدروس ادهانوم (رئیس سازمان بهداشت جهانی)، مارگارت آتوود (نویسنده سرشناس کانادایی)، هنریتا فور (رئیس یونیسف) وکارل هنرسون (مدیر ارشد فناوری اسلک) از دیگر سخنرانان این مراسم هستند.
رسانه های بزرگ خبری همچون گاردین، بلومبرگ، واشنگتن پست و بیشتر از هزار رسانه خبری دیگر از سراسر دنیا، اخبار این رویداد استارت آپی را گزارش می کنند.
برندهای بزرگی همچون سونی، آمازون، اوبر، جنرال الکتریک و حدود هزار کمپانی بزرگ دیگر در این کنفرانس حضور دارند.
یکی از بخش های مهم این همایش تشکیل ورک شاپ های آنلاین است. در خلال سه روز برگزاری این کنفرانس در مجموع حدود ۱۰۰ ساعت کارگاه آموزشی درباره موضوعاتی همچون تجارت آنلاین، بازاریابی، سبک زندگی، توسعه کسب و کار و تکنولوژی های جدید برپا می شود.


حضور ترابرنت در COLLISION ۲۰۲۰ در COLLISION ۲۰۲۰ از میان استارت آپ های شرکت کننده تنها ۱۰ درصد که از بالاترین رشد برخوردار باشند، بعنوان استارت آپ منتخب در کنفرانس معرفی می گردند.
امسال ترابرنت تنها استارت آپ ایرانی حاضر در این مراسم است، بعلاوه آنکه با ارزیابی مسؤلان کنفرانس، بعنوان یکی از استارت آپ های منتخب در حوزه Autotech معرفی شده است. در این بخش که مربوط به فناوری های خودرو است درکنار ترابرنت، استارت آپ هایی از کشورهای ایالات متحده، کانادا، انگلیس، آلمان، ژاپن و اندونزی هم حضور دارند.

ترابرنت بعنوان نخستین بازارگاه حمل و نقل و یکی از بزرگترین شرکت های لجستیکی هوشمند در کشور، حاصل مشارکت و همکاری استراتژیک چندین شرکت دانش بنیان و فناور ایرانی است. طبق گفته کیوان جعفری بنیانگذار ترابرنت، این شرکت تا کنون سرمایه ای حدود یک ونیم میلیون دلار جذب کرده است، در سطح جهانی جهت راه اندازی چنین کسب وکاری بیشتر از ۲۰ میلیون دلار سرمایه نیاز است. با این وجود ترابرنت در مقایسه با سرمایه ای که تابحال جذب کرده، عملکرد موفقی داشته است.
حضور ترابرنت درCOLLISION ۲۰۲۰، اهمیت بالایی دارد، چون که ضمن معرفی آخرین دستاوردهای تکنولوژی های استارت آپ های ایرانی در حوزه اینترنت اشیا، بیگ دیتا، داده کاوی و یادگیری ماشین، می تواند بستر مناسبی برای جذب سرمایه های خارجی و توسعه اقتصادی کشور فراهم سازد.منبع:

1399/04/05
20:25:19
5.0 / 5
2233
تگهای خبر: آمازون , آموزش , آنلاین , اپل
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین