داغ ترینها: ....
روز یكشنبه در تبریز

بزرگ ترین مركز داده غرب و شمال غرب ایران افتتاح می شود

بزرگ ترین مركز داده غرب و شمال غرب ایران افتتاح می شود

كمیاب آنلاین: بمنظور توسعه و تكمیل زیرساخت های شبكه ملی اطلاعات، دیتاسنتر تبریز بعنوان بزرگ ترین مركز داده منطقه غرب و شمال غرب كشور افتتاح می شود.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، روز یکشنبه با حضور محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و تعدادی از مدیران این وزارتخانه، به همراه برخی از مدیران ارشد شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول)، بزرگ ترین مرکز داده منطقه غرب و شمال غرب کشور در تبریز افتتاح می شود.
این مرکز در محیطی به مساحت ۳۰۰۰ مترمربع در سه طبقه با ظرفیت ۲۵۰ رک و قابل توسعه تا ۳۵۰ رک و با قابلیت نصب تعداد ۱۵۰۰ سرور فیزیکی و ۱۶۰۰ سرور مجازی به بهره برداری می رسد.
این مرکز توسط توسط شرکت ارتباطات سیار ایران و باهدف تقویت زیرساخت های خدمات متنوع مخابراتی و فناوری اطلاعات، ایجاد زیرساخت های خدمات ابری، کمک با ارتقا و پایداری شبکه و خدمات همراه اول در غرب و شمال غربی کشور، توزیع متوازن ترافیک شبکه در غرب و شمال غرب کشور، اتصال به مرکز تبادل اینترنت و تقویت چرخه محتوا، کمک به ایجاد خدمات ارتباطی در روستاها و هوشمند سازی مدارس، ایجاد بستر مناسب برای شرکت های تامین کننده خدمات شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها راه اندازی می شود.
راه اندازی این مرکز گام مهم دیگری در توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات است.
منبع:

1399/04/07
13:59:55
5.0 / 5
2299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین