داغ ترینها: ....

ربات ها به جستجو در قمرهای زحل و مشتری می پردازند

ربات ها به جستجو در قمرهای زحل و مشتری می پردازند

كمیاب آنلاین: سازمان فضایی آمریكا (ناسا) طرحی را اعلام نموده است كه برمبنای آن ناوگانی از ربات هایی كه با نیروی بخار كار می كنند، به جستجو در قمرهای یخی زحل و مشتری به اسامی «اروپا» و «انسلادوس» می پردازند.


به گزارش روز دوشنبه روزنامه دیلی میل، الان پژوهشگران «آزمایشگاه پیش رانش» جت ناسا سرگرم فعالیت روی ساخت ربات های کروی کوچکی به اندازه یک توپ فوتبال هستند که برای اکتشافات آتی به رانشگرهایی مجهز شده اند و با نیروی بخار کار می کنند.
اگر ساخت این ربات ها اندکی فراتر از مرحله ابتدایی طراحی مفهومی آن، پیش رود، پژوهشگران می توانند با بهره گیری از آنها قمرهای یخی مانند اروپا و انسلادوس را که به دور سیاره های مشتری و زحل می چرخند، بررسی نمایند.
تصور می شود که این قمرها دارای اقیانوس های زیرسطحی شور از آب مایع هستند اما در مورد سطح این قمرها اطلاعات بسیار کمی وجود دارد که بررسی آنها توسط کاوشگرهای سنتی قمری چالش آور است اما این کار برای ربات های جهنده کروی کوچک که با نیروی بخار کار می کنند، آسان است.
این ربات ها که «اسپارو» نامیده می شوند، بجای استفاده از سوخت کثیف موشک، با بهره گیری از نیروی بخار ناشی از حفاری سطوح یخی این قمرها کار می کنند.
در حال حاضر این ربات ها تنها یک ایده نظری هستند و هیچ رباتی هنوز ساخته نشده است. مطالعه درباب نحوه فعالیت آنها تنها در شبیه سازی های کامپیوتری انجام شده است با این وجود پژوهشگران امیدوارند که روزی بتوانند از این ربات ها در ماموریتی به این قمرهای یخ زده دوردست استفاده کنند.منبع:

1399/04/09
22:14:40
5.0 / 5
2445
تگهای خبر: مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین