داغ ترینها: ....
مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم:

اعطای تسهیلات به شركت های فناور الزامی است

اعطای تسهیلات به شركت های فناور الزامی است

به گزارش كمیاب آنلاین مدیركل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: اعطای تسهیلات صندوق نوآوری و شكوفایی به شركت های فناور مستقر در پارك های علم و فناوری الزامی است.


به گزارش صندوق نوآوری و شکوفایی، نشست مجازی مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی با روسای پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری بمنظور رفع ابهامات مربوط به پروسه پرداخت تسهیلات شرکت های فناور لطمه دیده از شیوع ویروس کرونا با حضور مهدی کشمیری، عضو هیات عامل و مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، رضا قربانی، معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و مدیران ۴۳ صندوق پژوهش و فناوری و پارک علم و فناوری انجام شد.
در ابتدای این جلسه کشمیری، با اشاره به اهمیت تحقق اعطای تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت های فناور مستقر در پارک های علم و فناوری، از مسئولان پارک ها و صندوق های پژوهش و فناوری همکار آنها درخواست نمود موضوع را تا نقطه انتهایی اعطای تسهیلات به شرکت ها پیگیری کنند.
وی اشاره کرد: علاوه بر ارزش افزوده این تسهیلات برای شرکت های فناور، نفس ارائه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به این دسته از شرکت ها بوسیله صندوق های پژوهش و فناوری از اهمیت ویژه ای برخوردارست که اهمیت پیگیری این مساله را دو چندان می کند.
تسهیلات فقط به شرکت های لطمه دیده از کرونا اختصاص می یابد
رضا قربانی معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در ادامه این جلسه بر سیاست شفافیت و تسهیلگری حداکثری برای اعطای تسهیلات به شرکت های لطمه دیده از کرونا اصرار کرد و اظهار داشت: سیاست صندوق، سهولت و شفافیت حداکثری در ارائه تسهیلات به شرکت های فناور لطمه دیده از ویروس کرونا است.
وی افزود: شرکت های دانش بنیان لطمه دیده از کرونا بوسیله صندوق نوآوری و شکوفایی و شرکت های خلاق و فناور بوسیله معرفی پارک های علم و فناوری و صندوق های پژوهش و فناوری از تسهیلات استفاده می نمایند. این تسهیلات فقط شرکت هایی را که از شیوع ویروس کرونا گرفتار لطمه شده اند، پوشش می دهد و به مشکلات دیگر شرکت ها مربوط نمی گردد.
معاون تسهیلات و تجاری سازی صندوق نوآوری و شکوفایی در پایان، مرجع اعتبارسنجی و تعیین نوع تضمین شرکت های فناور و خلاق برای دریافت تسهیلات کرونایی را صندوق های پژوهش و فناوری و پارک های علم و فناوری اعلام نمود.منبع:

1399/04/13
12:41:53
5.0 / 5
2175
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین