داغ ترینها: ....

اطلاعیه سازمان فاوای شهرداری تهران درباره اختلال شبانه برخی سایت ها

اطلاعیه سازمان فاوای شهرداری تهران درباره اختلال شبانه برخی سایت ها

شب گذشته به علت قطع شدن قسمتی از فیبر نوری شهرداری، ارتباطات مركز داده آسیاتك كه از بستر زیر ساخت فیزیكی فیبر نوری شهرداری استفاده می نماید مبتلا به اختلال شد كه از دسترس خارج شدن برخی سایت های داخلی را به دنبال داشت.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، در همین ارتباط روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران اطلاعیه ای را صادر کرد که به شرح زیر است:

«سرقت و تخریب بخشی از مسیر فیبر نوری شهرداری در راه برج میلاد سبب قطعی ارتباط مرکز داده آسیاتک تا مرکز LCT شد و در نتیجه خدمات و سایت هایی که در دیتاسنتر شرکت آسیاتک میزبانی می شدند، از دسترس خارج شدند. در این رابطه چند نکته قابل ذکر است:

ایجاد مسیرهای پشتیبان برای ارتباطات مهم و حیاتی از موضوعاتی است که هر اپراتور و سرویس دهنده مرکز داده باید برای آن اقدام نماید. با عنایت به این که خدمات شهرداری در قالب واگذاری ظرفیت های مازاد و فقط در سطح زیرساخت های فیزیکی است و متقاضیان این ظرفیت های مازاد کاملاً از این مورد آگاه هستند، بنابراین پیشبینی مسیرهای جایگزین از راه سایر اپراتورها بر عهده خود شرکت هاست. در این مورد شهرداری تهران صرفاً درخواست یک لینک ارتباطی بین مراکز فوق را دریافت نموده و آنرا برقرار کرد این در شرایطی است که هیچ وقت درخواست دیگری در خصوص مسیر پشتیبان از جانب شرکت آسیاتک ارسال نشده بود.

با توجه به تخریب فیزیکی مسیر مذکور و زمانبر بودن ترمیم آن به علت محدودیت های فنی و هم ترافیکی در سطح معابر و شریان های اصلی، ترمیم فیبر اصلی همچنان در جریان است. لیکن سازمان فاوای شهرداری تهران با تمام توان و در کوتاه ترین زمان ممکن برای رفع مشکل آسیاتک اقدام نموده و از سایر مسیرهای موجود، جهت برقراری ارتباط جایگزین در اسرع وقت اقدام نموده است و دسترسی به سایت ها همان شب برقرار شد.»
منبع:

1399/04/21
21:33:20
5.0 / 5
2142
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین