داغ ترینها: ....

ساخت دستگاه اسكن سه بعدی لیزری طراحی و

ساخت دستگاه اسكن سه بعدی لیزری طراحی و

كمیاب آنلاین: فناوران یكی از شركت های عضو مركز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران موفق به طراحی و ساخت دستگاه «اسكن سه بعدی لیزری» شدند.


به گزارش روز یکشنبه سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، دستگاه اسکن سه بعدی لیزری جریان فلورسنت، رفتار جریان های تخلیه ای محیط دریا در سه بعد را اندازه گیری می کند که به استخراج معادلات تجربی و نیز استانداردهای طراحی بمنظور طراحی بهینه تخلیه کننده های دریایی به نحو مطلوب منجر می شود.
این دستگاه به همت فناوران شرکت پرتونگار تجهیز امین از شرکت های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شده است.
محمد امین بصام مدیرعامل این شرکت با بیان این که شرکت پرتو نگار تجهیز امین در زمینه طراحی و ساخت دستگاه هایی در حوزه اپتیک، لیزر، اسپرکترسکوپی و خلا فعالیت می کند در باره این دستگاه اظهار داشت: دستگاه اسکن سه بعدی لیزری جریان فلورسنت، تحلیل سه بعدی رفتار جریان، میزان اختلاط و ترقیق آن و رفتار تلاطمی جریان های آشفته را ممکن می کند. با بهره گیری از این سامانه رفتارهای محتمل سیال در شرایط مختلف، نحوه حرکت و توزیع زمانی و مکانی رفتار جریان های آشفته به نحو مطلوب ممکن شده است. این مساله در مدل سازی آزمایشگاهی رفتار تخلیه کننده های فاضلاب، طراحی دقیق تخلیه گرها نقش بسزایی دارد.
از مشخصات فنی این دستگاه می توان به تصویربرداری تا نرخ ۳۰۰ فرم در ثانیه، تعداد صفحه های لیزری قابل تنظیم تا ۱۲ صفحه، تغییر ارتفاع و فاصله بین صفحات لیزری تا ۲۵ سانتی متر، جابجایی مرکز صفحات لیزری، قابلیت به کارگیری چشمه های لیزری با توان های مختلف و هم چنین قابل حمل بودن را بیان کرد.
این دستگاه در حال تولید و نمونه هایی از آن در اختیار بهره برداران قرار گرفته است.منبع:

1399/04/23
11:33:41
5.0 / 5
2889
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سه بعدی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین