داغ ترینها: ....
سفیر ایران در قرقیزستان اعلام كرد:

تعرفه های ترجیحی 862 قلم كالای صنعتی و كشاورزی برای تجار ایرانی و اوراسیا

تعرفه های ترجیحی 862 قلم كالای صنعتی و كشاورزی برای تجار ایرانی و اوراسیا

كمیاب آنلاین: سعید خرازی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیشكك پایتخت قرقیزستان، روز سه شنبه در وبینار تخصصی ˮآمادگی صادرات به قرقیزستان در حوزه كشاورزیˮ با اشاره به اولویت همسایگان در سیاست خارجی ایران، تعرفه های ترجیحی 862 قلم كالای صنعتی و كشاورزی برای تجار ایرانی و اوراسیا را از امكانات و فرصت های خوب این منطقه برای تاجران و صادركنندگان ایرانی دانست.


وبینار تخصصی با عنوان "آمادگی صادرات به قرقیزستان در حوزه کشاورزی" با ابتکار اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان قرقیزستان و صندوق نوآوری و شکوفایی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با مشارکت وزیر کشاورزی قرقیزستان، سفیر قرقیزستان در ایران، سعید خرازی سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان و شرکت های دانش بنیان ایرانی در حوزه کشاورزی و نیز شرکت های قرقیزی، انجام شد.
در این وبینار سخنرانان ضمن بررسی مشکلات موجود در روابط تجاری و اقتصادی بین دو کشور، ایده ایجاد بانک اطلاعاتی جهت رفع خلاء موجود دراین زمینه بین ایران و قرقیزستان را مورد تایید قرار دادند. در آخر شرکت های ایرانی ضمن معرفی محصولات و پتانسیل های خود سوالاتی را درباب نحوه ورود به بازار قرقیزستان و نیز حمایت های دولت قرقیزستان از شرکت های خارجی مطرح نمودند که پاسخ های لازم دراین زمینه از جانب قرقیزی ها ارائه شد.
سعید خرازی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بیشکک طی سخنانی در این وبینار ضمن اشاره به اولویت همسایگان در سیاست خارجی ایران، به فرصت های منطقه آسیای مرکزی و قرقیزستان همچون تعرفه های ترجیحی برای ۸۶۲ قلم کالا در حوزه های صنعتی و کشاورزی برای تجار ایرانی و نیز تجار کشورهای اتحادیه اوراسیا و همین طور برخی موانع و چالش ها در گسترش روابط اشاره نمود.
همچنین وزیر کشاورزی قرقیزستان نیز در این وبینار گفت؛ دولت های دو کشور یک هدف مشترک دارند و آن ارتقای سطح روابط اقتصادی بین دو کشور است. ارتقای سطح مناسبات اقتصادی بویژه توسعه روابط کشاورزی از اولویت های دولت ماست و مشتاق توسعه روابط با ایران هستیم.
در اختتام برخی شرکت های ایرانی ضمن معرفی محصولات خود سوالاتی را درباب نحوه حضور در قرقیزستان و نیز حمایت های دولت قرقیزستان از جانب های قرقیزی مطرح کرده و پاسخ مناسب را نیز دریافت نمودند.منبع:

1399/04/25
14:42:45
5.0 / 5
2106
تگهای خبر: اجرا , بازار , تخصص , دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین