داغ ترینها: ....
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست روحانی؛

كلیات سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ تصویب گردید

كلیات سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ تصویب گردید

كمیاب آنلاین: كلیات و بعضی از مواد سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست رئیس جمهوری تصویب گردید.


به گزارش روز سه شنبه پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، شور دوم سیاست های راهبردی و برنامه اقدام جهش تولید در رابطه با حوزه فرهنگ و علم و فناوری در هشتصد و سی اُمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که روز سه شنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهوری و با حضور روسای قوای مقننه و قضائیه تشکیل شد، انجام شد.
در این جلسه کلیات و بعضی از مواد در رابطه با اهداف، سیاست ها و برنامه های اقدام «جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ» در قالب نامگذاری سال ۹۹ از طرف رهبر معظم انقلاب و پیشنهادات یازده دستگاه در رابطه با این حوزه در زمینه مسایل، موانع، مشکلات و ظرفیت های در رابطه با جهش تولید، بررسی و با برخی اصلاحات و تحلیل ها، کلیات سند و بعضی از مواد آن به تصویب رسید.
بر این اساس در حوزه آموزش و پرورش موضوع "هر دانش آموز یک مهارت" و ایجاد فرهنگ اهمیت دادن به مهارت های فنی بجای مدرک تحصیلی و توسعه گسترش مهارت های فردی در بین دانش آموزان در سند تدبیر شده است.
آموزش و پرورش همین طور به تدوین و اجرای بسته تحولی مهارت آموزی در جهت واجد شرایط شدن هر دانش آموز در یک مهارت و مشارکت بنگاه های اقتصادی و دانش بنیان در ارتقای مهارت دانش آموزان مکلف شد.
در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر لزوم توسعه ارتباط صنعت و دانشگاه مقرر شد در حوزه علم و فناوری کلیه پایان نامه ها، مقالات علمی و دستاوردهای پژوهشی به سمت و سوی جهش تولید تشویق شود تا دستاورد دانشی بزرگی را در حوزه جهش تولید فراهم آورد.
همچنین سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی مکلف به ساخت برنامه های جذاب با موضوع کارآفرینان عرصه تولید در امتداد ارتقای نام نمای ملی و تقویت حس اعتماد ملی و قدرت ایران شد؛ ضمن اینکه برمبنای سند جهش تولید در حوزه علم وفناوری و فرهنگ، مقرر گردید تا با رویکرد رفع انحصار آگهی های تبلیغاتی در شرایط تبلیغ کالا و کسب و کارها بازنگری صورت گیرد.
همچنین در این نشست مقرر شد قوه قضائیه اقدامات لازم در زمینه توسعه زیرساخت های حقوقی تخصصی در رابطه با کارهای کارآفرینی و تولید در امتداد افزایش انگیزه سرمایه گذاری و فعالیت در عرصه تولید را به انجام برساند.
مجلس شورای اسلامی نیز مکلف شد تا اقتضائات و موانع جهش تولید را در اولویت قانون گذاری و دستور کار خود قرار دهد.
رویکرد سند جهش تولید در حوزه علم و فناوری و فرهنگ، استفاده از ظرفیت تکنولوژیهای جدید برای جهش تولید با تعادل ایجاد کردن بین بنگاه های بزرگ و متوسط و کوچک است که در آن به کار جمعی، اهمیت دادن به مسئولیت اجتماعی، استفاده از ظرفیت فراگیر منابع انسانی در سطح کشور باتوجه به نوآوری مردمی بعنوان یک ظرفیت حائز اهمیت در کشورهای بزرگ و پیشرفته دنیا توجه شده است.منبع:

1399/04/25
00:05:27
5.0 / 5
2072
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تخصص , تكنولوژی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین