داغ ترینها: ....
با انعقادیك تفاهم نامه؛

حمل و نقل ریلی كشور هوشمند می شود

حمل و نقل ریلی كشور هوشمند می شود

تفاهم نامه ای در جهت هوشمندسازی حمل و نقل ریلی كشور بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مركز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی و راه آهن كشور منعقد شد.


به گزارش روز چهارشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با یک همکاری مشترک میان ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و راه آهن، هوشمندسازی خطوط ریلی به پهپادها سپرده می شود.
این طرح با همکاری مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز ساماندهی پهپادهای غیرنظامی و راه آهن کشور با هدف افزایش ایمنی و بهره وری خطوط ریلی و قطارها اجرایی می شود.
این خدمات در حوزه «داده مکانی(برداشت خط، ایستگاه، پل و تونل)»، «نظارت، حفاظت پیرامونی، حراستی»، «بازرسی قطعات و تجهیزات نصب شده»، «مدیریت حوادث، بحران و بلایای طبیعی و امداد» و «تشکیل کمیته ساختار، فرایند، تحلیل، ترویج» عرضه می شود.
در این تفاهم نامه همکاری، هوشمندسازی لوکوموتیوها هم مدنظر است. با استفاده از دیجیتال سازی، قطارهای مورد استفاده در حمل و نقل ریلی کشور هوشمند می شود. فاز عملیاتی این طرح از آغاز مردادماه سالجاری با استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان اجرایی می شود.
در فاز اول این پروژه، هوشمندسازی ۵ رام قطار GM محقق می شود و در فازهای بعد تمام قطارهای قدیمی هوشمند خواهند شد. این پروژه ها با هدف «مدیریت هوشمند عیب یابی و آلارمینگ به منظور افزایش بهره وری»، «کاهش خرابی ها و اقدامات پیشگیرانه» و «تعمیر و نگهداری هوشمند» اجرایی می شود.
بر اساس این تفاهم نامه، بومی سازی قطعات و حسگرهای مورد استفاده در قطار هم با استفاده از ظرفیت های دانش بنیانی پیگیری می شود.منبع:

1399/04/26
22:03:27
5.0 / 5
1971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین