داغ ترینها: ....

معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان راهداری پروژه های مشترك اجرا می كنند

معاونت علمی ریاست جمهوری و سازمان راهداری پروژه های مشترك اجرا می كنند

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان راهداری حمل و نقل جاده ای تفاهم نامه ای برای اجرای پروژه های مشترك منعقد نمودند.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کنار هم ایستاده اند تا این پروژه ها را که به هوشمندسازی و بروز تحولات فناروانه در این عرصه منجر می شود را محقق کنند. همکاری ها برای تحول حمل و نقل جاده ای کشور با اجرای ۱۰ پروژه همکاری شروع شد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل جاده ای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشستی مشترک با مدیران وزارت راه و شهرسازی و سازمان راه داری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: ۱۰ پروژه مشترک همکاری میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان راهداری در حوزه حمل و نقل جاده ای در حال اجراست. همین طور به صورت مشترک در حال تعریف ۲ پروژه هستیم.
منوچهر منطقی اضافه کرد: باید این طرح ها را به شکلی پیش ببریم که اگر کاری در گذشته در سازمان راه داری تعریف شده بود آنرا به کمک شرکت های دانش بنیان تسریع نماییم و در پروژه های جدید حتما افرادی از سازمان راه داری حضور داشته باشند.
وی همین طور بیان کرد: استانداردسازی تجهیزات هوشمندسازی حمل و نقل بسیار مهم می باشد. برای تدوین این استانداردها معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با همکاری سازمان استاندارد یک شیوه نامه تنظیم کرده است که از ظرفیت های آن برای استانداردسازی تجهیزات هوشمندسازی حمل و نقل استفاده می شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیشنهاد ایجاد مرکز پایش و استفاده بهینه از داده های بزرگ و ایجاد کارخانه نوآوری دو پروژه کلانی است که در حال تعریف نهایی آن هستیم.
منطقی اظهارداشت: برای شروع پروژه کارخانه نوآوری می توان با تعامل مرکز نوآوری، قسمتی از آن مرکز را به پروژه های مشترک با سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اختصاص داد.
وی افزود: ۱۰ پروژه زودبازده طی ۱۲ ماه با همکاری مشترک این سازمان و ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته اجرا می شود.
۵۰ هزار میلیارد تومان گردش مالی سالانه حمل و نقل جاده ای
عبدالهاشم حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم اظهار داشت: استفاده از سیستم های هوشمند در بخش حمل و نقل جاده ای ضروری می باشد. حدود ۲۲۰ هزار کیلومتر جاده در سطح کشور ساخته شده است و علاوه بر فعالیت ۳۵۰ هزار دستگاه ناوگان باری و ۱۰۰ هزار دستگاه ناوگان مسافری، حدود ۱/۵ میلیون نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حوزه حمل و نقل جاده ای اشتغال دارند.
وی اضافه کرد: بیش از ۹۰ درصد جابجایی ها در کشو ر بوسیله حمل و نقل جاده ای صورت می گیرد و گردش مالی سالانه این بخش بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد: باتوجه به وظیفه اصلی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در خصوص تسهیل حمل و نقل بار و مسافر، استفاده از سیستم های هوشمند در تحقق این وظیفه مهمست.
حسن نیا اشاره کرد: داده های اطلاعاتی حمل و نقل جاده ای بوسیله سازمان راه داری و حمل و نقل جاده ای در اختیار سایر دستگاه ها قرار می گیرد و سهولت دسترسی به داده های اطلاعاتی پایش شده از طرف سایر دستگاه ها نیز منجر به پربارتر شدن اطلاعات و استفاده بهینه از آنها می شود.


1399/04/29
16:46:00
2.5 / 5
1926
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین