داغ ترینها: ....

غیرفعال كردن اینترنت آزاد میسر شد

غیرفعال كردن اینترنت آزاد میسر شد

كمیاب آنلاین: باتوجه به هزینه های بالای استفاده از اینترنت آزاد در مقایسه با بسته های اینترنتی، مشتركان می توانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال كنند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، در سیمکارت دایمی، هزینه هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۴۲ هزار تومان و در سیمکارت اعتباری هر گیگابایت اینترنت آزاد حدود ۶۳ هزار تومان محاسبه می شود، در صورتیکه در بسته های اینترنتی هزینه هر گیگابایت حدود ۳۰۰۰ تومان است، در این صورت اگر مشترکی بسته اینترنتی خریداری نکند و به صورت آزاد از اینترنت همراه خود استفاده نماید، در هزینه های سیم کارتش اختلاف قیمت بسیاری به وجود می آید.
در این راستا و به نقل از رگولاتوری، پیمان قره داغی -مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اظهار نمود: پس از شکایت های متوالی کاربران از اپراتورهای تلفن همراه، رگولاتوری امکانی را فراهم نموده است تا مشترکان این اپراتورها بتوانند مصرف اینترنت با تعرفه آزاد را غیرفعال کنند.
وی در مورد نحوه غیرفعال کردن مصرف اینترنت آزاد اظهار داشت: مشترکان همراه اول با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳*۱۰۰* و مشترکان ایرانسل با شماره گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* می توانند بعد از اتمام بسته اینترنت، امکان مصرف اینترنت به صورت آزاد را غیرفعال کنند.
مدیرکل دفتر حفاظت از حقوق مصرف کننده رگولاتوری اضافه کرد: از آنجائیکه یکی از اشکالات همیشگی کاربران تلفن های همراه که گاهی بار مالی زیادی برای آنها تحمیل می کند؛ قطع نشدن اینترنت همراه پس از تمام شدن بسته های اینترنتی و مصرف اینترنت به نرخ آزاد است، رگولاتوری با هدف شفاف سازی، مدیریت هزینه ها و جلوگیری از مصرف اینترنت با تعرفه آزاد برای کاربران، اپراتورها را ملزم کرده است این کدهای دستوری را ایجاد کنند.
منبع:

1399/05/02
16:36:57
5.0 / 5
2341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین