داغ ترینها: ....

كدام پیام رسان ها قابلیت تماس صوتی دارند؟

كدام پیام رسان ها قابلیت تماس صوتی دارند؟

اتصال متقابل اپراتورها با پیام رسان ها بوسیله تماس صوتی برای پیام رسان های اجتماعی داخلی كه اعضای آنها به پنج میلیون كاربر رسیده باشد فراهم گشته است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، بعد از فیلتر شدن پیام رسان خارجی تلگرام در چندین مرحله، مهاجرت کاربران ۵۰ میلیونی به پیام رسان های دیگر همچون نمونه های مشابه خارجی و داخلی شروع شد. بااینکه هنوز تعداد کاربران پیام رسان های داخلی با رقبای خارجی شان قابل قیاس نیست، اما برخی افراد استفاده از امکانات ابزارهای بومی را به ابزارهای خارجی ترجیح می دهند.
امکان پرداخت بوسیله پیام رسان های بومی از مواردی است که نسبت به پیام رسان های خارجی، برای این ابزارهای داخلی برتری به وجود می آورد. حالا برخورداری از امکان تماس صوتی برای پیام رسان های بومی هم می تواند خاصیت دیگری باشد که کاربران را به استفاده از این ابزارها تشویق کند.
حسین فلاح جوشقانی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- مدتی پیش با اشاره به مصوبه ی شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد اپراتورها موظفند خدمات لازم برای برقراری امکان Call out در پیام رسان ها را برای آنها فراهم آورند و تعرفه این تماس ها نصف تماس عادی خواهد بود.
‏⁧در این راستا و به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فلاح جوشقانی با اشاره به تصویب این مصوبه در جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اظهار داشت: در این مصوبه چارچوب های فنی و الزامات تعهدات اپراتورها مشخص شده است. بر طبق این مصوبه، موضوع اتصال متقابل اپراتورها با پیام رسان ها باتوجه به مصوبه شورای عالی فضای مجازی برای پیام رسان های اجتماعی داخلی که اعضای آنها به پنج میلیون کاربر رسیده باشد فراهم گشته است.
رئیس رگولاتوری اعلام نموده که بعد از ابلاغ مصوبه "ضوابط و تعرفه اتصال متقابل پیام رسان های اجتماعی داخلی" به اپراتورهای تلفن همراه، امکان برقراری تماس صوتی بوسیله پیام رسان ها با شبکه این اپراتورها برقرار می شود.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره تعرفه تماس صوتی پیام رسان ها با اپراتورهای تلفن همراه اظهار داشت: تعرفه تماسهای صوتی در پیام رسان های داخلی، نصف تعرفه تماس عادی بین دو اپراتور تلفن هم راه است.1399/05/07
22:32:05
5.0 / 5
1970
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین