داغ ترینها: ....
سازمان جهانی بهداشت:

شیوع هپاتیت B در كودكان به كمتر از یك درصد كاهش یافته است

شیوع هپاتیت B در كودكان به كمتر از یك درصد كاهش یافته است

به گزارش كمیاب آنلاین مدیركل سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: شیوع جهانی هپاتیت B در كودكان زیر پنج سال به كمتر از یك درصد كاهش یافته است.


به گزارش روز سه شنبه پایگاه اینترنتی سازمان جهانی بهداشت، آمارهای جدید این سازمان جهانی نشان داده است که در سال ۲۰۱۹ میلادی تعداد کودکان زیر پنج سالی که به بیماری هپاتیت B مبتلا شده اند، به کمتر از یک درصد رسیده است. این درحالی است که این آمار در دوره قبل از واکسیناسیون این بیماری و در فاصله زمانی سال های ۱۹۸۰ تا اوایل ۲۰۰۰ حدود پنج درصد بوده است.
این روند کاهش موارد مبتلا شدن به بیماری هپاتیت B و کاهش شیوع این بیماری به کمتر از یک درصد در بین کودکان زیر پنج سال تا سال ۲۰۲۰ از دستاوردهای بزرگی بوده که در راه تحقق اهداف توسعه پایدار به دست آمده است.
«تدروس آدهانوم قبریسوس» روز گذشته دوشنبه در یک کنفرانس مجازی مطبوعاتی اظهار داشت: تحقیقات جدید به رهبری سازمان جهانی بهداشت و دانشکده بهداشت انگلیس نشان داده است که ما به هدف جهانی تعیین شده در سال ۲۰۰۰ برای کاهش شیوع عفونت های هپاتیت B در کودکان زیر پنج سال به کمتر از یک درصد تا سال ۲۰۲۰ رسیده ایم.
وی اظهار داشت: هیچ کودکی نباید به علت عدم دریافت واکسن هپاتیت B جان خویش را از دست بدهد. دستاوردی که امروز به آن دست پیدا کرده ایم به این مفهوم است که در آینده موارد مبتلا شدن به مشکلات کبدی و سرطان کبد کاهش پیدا خواهد نمود.
تدروس اضافه کرد: جلوگیری از انتقال این بیماری از مادر به کودک مهمترین راهکار در کنترل بیماری هپاتیت B و نجات جان انسان هاست. حتی در دوران شیوع بیماری کووید-۱۹ ما به مادران و نوزادان آنان اطمینان می دهیم که به خدمات مراقبتی و سلامت همچون واکسن هپاتیت B دسترسی دارند.
در سطح جهان بیشتر از ۲۵۰ میلیون نفر به بیماری هپاتیت B مبتلا هستند. نوزادان و خردسالان بیشتر در مقابل این بیماری صدمه پذیرند. حدود ۹۰ درصد از نوزادان مبتلا به این بیماری در سال نخست زندگی جان خویش را از دست می دهند. بیماری هپاتیت B یک عفونت کبدی است که به کبد حمله می کند و می تواند سبب مبتلا شدن به بیماری های حاد و مزمن شود.
نوزادان با دریافت واکسن بیماری هپاتیت B می توانند در حدود بیشتر از ۹۵ درصد در مقابل این بیماری مصون شوند. سازمان جهانی بهداشت سفارش کرده است که تمامی نوزادان بلافاصله بعد از تولد و ترجیحا در ۲۴ ساعت نخست نخستین دوز از این واکسن را دریافت نمایند.منبع:

1399/05/10
22:42:04
5.0 / 5
2304
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , سلامت , هك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین