داغ ترینها: ....

ابداع آجرهای هوشمندی كه مانند باتری برق را ذخیره می كنند

ابداع آجرهای هوشمندی كه مانند باتری برق را ذخیره می كنند

كمیاب آنلاین: پژوهشگران با ابداع روشی آجرهای ساده قرمز می توانند به آجرهای هوشمندی تبدیل شوند كه همانند باتری، برق را در خود ذخیره می كنند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، پژوهشگران دانشگاه واشنگتن در آمریکا با ابداع این روش، «آجرهای قرمز» ساده را به واحدهای ذخیره انرژی تبدیل کردند. این آجر هوشمند که تولید آن تنها ۵۰ پوند هزینه دارد، می تواند در آینده بعنوان مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار گیرد و برق ساختمان ها را تامین کند.
آجر قرمز یکی از ارزان ترین و رایج ترین مصالح ساختمانی در جهان است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، اما هزاران سال است که تنها به همین روش مورد استفاده قرار گرفته است.
محققان با افزودن یک پوشش پلیمری رسانا به نام PEDOT به این آجرهای قرمز، توانستند آنها را به یک وسیله ذخیره انرژی الکتریکی که به «ابرخازن» مشهور است، تبدیل کنند. این کار واکنش پلیمریزاسیون را آغاز می کند و آجر را به «اسفنج یونی» تبدیل می کند که برق را ذخیره و هدایت می کند.
آنها در این مطالعه یک آجر شارژ شده را به یک لامپ ال ای دی متصل کردند و مشاهده نمودند که این لامپ روشن شد. پژوهشگران می گویند، در آینده می توان خانه ها را با بهره گیری از نسخه جدید آجر ابداعی آنها ساخت و از این آجرها می توان برای روشنایی لامپ ها و تامین انرژی دیگر وسایل الکتریکی در خانه ها بهره برد.
شیمیدان هایی که این تکنولوژی جدید را ابداع نموده اند، ادعا می کنند که تنها ۵۰ آجر در یک دیوار ساختمان می توانند به مدت ۵ ساعت روشنایی اضطراری را تامین کنند.
نویسندگان این مطالعه ادعا می کنند که دیوارها و ساختمان های ساخته شده از آجر هم اکنون فضای زیادی را اشغال می کنند که در صورت داشتن هدف دوگانه، می توان از آنها استفاده بهتری کرد.
آنها می گویند که این روش جدید ذخیره انرژی بر روی آجرهای معمولی یا بازیافتی نیز عملی است.
یافته های این مطالعه در مجله Nature Communications انتشار یافته است.
منبع:

1399/05/22
21:58:11
5.0 / 5
1949
تگهای خبر: باتری , بازی , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین