داغ ترینها: ....

گوشیهای اندرویدی بزرگترین شبكه تشخیص زلزله در جهان

گوشیهای اندرویدی بزرگترین شبكه تشخیص زلزله در جهان

به گزارش كمیاب آنلاین گوگل اخیرا مجموعه بزرگی از گوشیهای اندرویدی در سرتاسر جهان را به منظور هشداردهی لرزه های زمین بهره برده است به نحوی كه وقتی یك گوشی اندرویدی زمین لرزه را حس كند، اطلاعات دریافتی از شتاب سنج خویش را مخابره می كند.به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری سی نت، شاید این اطلاعات به تنهایی مفهومی نداشته باشند، اما الگوی فعالیت که توسط هزاران گوشی در یک منطقه مخابره و به صورت لحظه ای نظارت می شود می تواند تصویر واضحی را از وضعیت لرزه زمین در آن منطقه به دست دهد و عملکردی شبیه به یک شبکه لرزه نگاری دقیق داشته باشد.
این شبکه در صورت وقوع زمین لرزه های بزرگ، امکان هشداردهی لحظه ای به افراد مستقر در نواحی دورتر از مرکز زمین لرزه ها را فراهم می آورد.

چنانکه گوگل بیان کرده است، در این شبکه سیگنال های دارای سرعت نور با سرعت انتشار زلزله رقابت می کنند و در نتیجه کاربران چند لحظه پیش از وقوع زلزله هشداری را روی گوشی خود دریافت می کنند که امکان آمادگی را برای آنها فراهم می آورد.
مقرر است این هشدارها ابتدا در ایالت کالیفرنیای آمریکا فعال شود و عملکرد این شبکه با لرزه نگارهای موجود در این ایالت مقایسه گردد. بعد از آن در طول سال آینده، این توانایی گوشیهای اندرویدی در سایر ایالت های آمریکا فعال خواهد شد.
منبع:

1399/05/23
15:35:43
2.5 / 5
2126
تگهای خبر: اندروید , كاربر , گوشی , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین