داغ ترینها: ....
شركت سیرا نوادا:

فضاپیمای دریم چسیر تا 7 ماه دیگر تكمیل می شود

فضاپیمای دریم چسیر تا 7 ماه دیگر تكمیل می شود

شركت «سیرا نوادا» اعلام نمود كه می خواهد نخستین هواپیمای فضایی «دریم چیسر» را برای انجام سفرهای باری به ایستگاه بین المللی فضایی تا ماه مارس (اسفند ۹۹) تكمیل كند.


به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، «دریم چیسر» ( Dream Chaser) یک فضاپیمای مداری پرواز عمودی، فرود افقی است که توسط شرکت سیرا نوادا ساخته شده است.
این فضاپیما که شبیه یک شاتل فضایی کوچک است ابتدا برای حمل فضانوردان در نظر گرفته شده بود اما شرکت سیرا نوادا تا کنون تنها با ناسا قراردادهایی برای حمل بار دارد.
مدیران سیرانوادا همچنان می گویند فضاپیمای دریم چیسر روزی انسان ها را حمل خواهد نمود. این شرکت با به روز شدن شرایط برنامه تجاری خدمه ناسا، طراحی های دریم چیسر را به روز می کند.
شرکت «سیرا نوادا» می خواهد نخستین مأموریت باری خویش را با فضاپیمای دریم چیسر در اواخر سال ۲۰۲۱ میلادی توسط راکت شرکت United Launch Alliance انجام دهد.
از آنجاییکه قرار نیست این فضاپیما انسان را حمل کند ازاین رو به هیچ پرواز آزمایشی بیشتر از پروازهای آزمایشی که در سال ۲۰۱۳ و ۲۰۱۷ انجام شد، نیاز نیست.
سیرا نوادا برای فرود موفقیت آمیز دریم چیسر در سال ۲۰۱۳ با شکست روبرو شده بود. اما بعد از بازطراحی و انجام بررسی های زمینی، در پرواز دوم که سال ۲۰۱۷ انجام داد توانست مدل آزمایشی را که از یک بالگرد رها شده بود با موفقیت در بیابان «موهاوی» فرود بیاورد. در این آزمایش فضاپیما با یک کابل ۶۰ متری به بالگرد متصل شده بود که پس از رسیدن به ارتفاع حدودا سه کیلومتری از آن جدا شد و با استفاده از یک سامانه خودکار هدایت پرواز به آرامی فرود آمد.
دریم چیسر به شکل عمودی پرتاب می شود و می تواند به شکل افقی فرود آید. این فضاپیما ۹ متر طول ۷ متر عرض(فاصله بین دو بال) و حدود ۱۱ تن وزن دارد و برای حمل ۷ سرنشین به مدارهای نزدیک زمین طراحی شده است.
دریم چیسر قابلیت حمل پنج هزار و ۵۰۰ کیلوگرم بار به مدار و بازگرداندن ۲ تن بار از فضا به زمین را دارد که امتیاز بزرگی به حساب می آید و می تواند نتایج آزمایش های انجام شده در ایستگاه فضایی بین المللی را با خود به زمین بیاورد. این فضاپیما با عنایت به امکانات خود، امکان دارد بعنوان یک آزمایشگاه مداری خودکار با توانایی هدایت از راه دور هم عمل کند.منبع:

1399/05/31
20:05:20
5.0 / 5
1508
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین