داغ ترینها: ....

پانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی مجازی

پانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی مجازی

دبیر جشنواه ملی فن آفرینی شیخ بهایی از به تعویق افتادن و همینطور مجازی برگزار شدن پانزدهمین دوره این رویداد بدلیل شیوع بیماری كرونا اطلاع داد.


عبدالرضا کبیری سامانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: مقرر بود پانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی روزهای نوزدهم و بیستم شهریور امسال در اصفهان اجرا شود اما باتوجه به همه گیری بیماری کرونا و ضرورت رعایت شیوه نامه های بهداشتی این کار به تعویق افتاد.
وی با اعلان اینکه تا تیر امسال تصمیم دبیرخانه جشنواره بر برگزاری حضوری این رویداد بود، گفت: باتوجه به تداوم شیوع بیماری کرونا و همین طور مصوبه های ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص غیر حضوری بودن همایش ها و جشنواره ها، تصمیم گرفته شد تا پانزدهمین دوره جشنواره ملی شیخ بهایی در آبان امسال بصورت مجازی اجرا شود.
کبیری افزود: پانزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی روزهای ۲۸ و ۲۹ آبان امسال همزمان با هفته جهانی کارآفرینی و بصورت راه دور و مجازی (Virtual) انجام خواهد شد.
وی با اعلان اینکه مسئولان برگزاری جشنواره در صدد تولید محتوای مناسب برای برگزاری این رویداد بصورت مجازی می باشند، اشاره کرد: برگزار شدن جشنواره بصورت مجازی، فرصت خوبی برای جذب مخاطبان بین المللی، همکاریهای فرا مرزی و انتقال تجربه به ویژه از نهادهایی مانند مرکز منطقه ای توسعه پارک ها و مراکز رشد علم و فناوری تحت نظارت یونسکو (IRIS) و انجمن بین المللی پارک های علم و فناوری و مناطق نوآوری (IASP) فراهم می آورد.
به گفته وی، معرفی این رویداد در سطح بین المللی به ویژه در روزهایی که همزمان با هفته جهانی کارآفرینی است می تواند به ثبت جهانی جشنواره فن آفرینی شیخ بهایی نیز کمک بسیاری کند.
کبیری با اشاره به اینکه پروسه داوری طرح های رسیده به بخش های مسابقه ای طراحان کسب و کار و فن آفرینان و فرصت های سرمایه گذاری جشنواره در حال انجام می باشد، اظهار داشت: اطلاع رسانی بیشتر درباره چگونگی برگزاری جشنواره در ایام آینده صورت می گیرد.
جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی توسط شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می گردد.
این جشنواره در ۲ بخش مسابقه ای و غیر مسابقه ای برگزار می گردد که بخش مسابقه ای شامل طراحان کسب و کار، فن آفرینان و فرصت ­های سرمایه­ گذاری است؛ بخش های غیرمسابقه ای نیز شامل فرصت ­های سرمایه ­گذاری، نشست های انتقال تجربه و نمایشگاه است.
از آنجا که شیخ بهاء الدین محمد عاملی متخلص به شیخ بهایی از مفاخر بزرگ جهان اسلام و منشا خدمات باارزش علمی، فرهنگی و عمرانی در ایران بود برای زنده نگه داشتن یاد او، این جشنواره به ' شیخ بهایی' نامگذاری شد.
بیماری کرونا از اسفند سال قبل در کشور شیوع پیدا کرد و تابحال حدود ۳۵۴ هزار نفر بطور قطعی به آن مبتلا شدند و شمار جان باختگان کرونا به بیش از ۲۰ هزار نفر رسید؛ شیوع این بیماری موجب به تعویق افتادن یا برگزاری مجازی خیلی از رویدادهای ملی و بین المللی شده است.منبع:

1399/06/01
22:35:17
5.0 / 5
1858
تگهای خبر: اجرا , تولید , جشنواره , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین