داغ ترینها: ....

چاپ سه بعدی ساختمان ها با استفاده از خاك

چاپ سه بعدی ساختمان ها با استفاده از خاك

به گزارش كمیاب آنلاین محققان شیوه جدیدی را ابداع كردند كه در آن برای چاپ سه بعدی ساختمان ها به جای سیمان از خاك موجود در محل استفاده می شود.به گزارش روز یکشنبه آژانس بین المللی انرژی، صنایع سیمان، عامل تولید هفت درصد از دی اکسید کربن جهان است. سیمان ماده اصلی مورد استفاده در پروژه های ساخت و ساز محسوب می شود؛ اما قابلیت بازیافت ندارد و حمل و نقل و تولید آن مستلزم صرف انرژی قابل توجهی است.
هدف محققان این است که به جای سیمان، از خاک محلی هر منطقه برای چاپ سه بعدی بناها استفاده گردد. به قول آنها، این تکنولوژی جدید علاوه بر کاهش مصرف سیمان، می تواند باعث تحول صنعت ساختمان شود.

استفاده از مواد موجود در محل باعث کاهش احتیاج به حمل و نقل در فواصل طولانی و کاهش آثار مخرب ساخت و ساز بر محیط زیست می شود.
فناوری چاپ سه بعدی، قابلیت انعطاف بالایی را برای ساخت بناها فراهم می آورد و امکان ساخت بناهای پیچیده را در محیط های دشوار در اختیار می گذارد. توسعه این فناوری می تواند زمینه را برای ساخت و ساز در سیارات دیگر همچون مریخ فراهم آورد. با این حال، چاپ سه بعدی ساختمان ها دارای محدودیت هایی است برای مثال در این نوع سازه ها رعایت تمام مقررات شهرسازی و در رابطه با صنعت ساختمان، همچنان بعنوان یک چالش باقی مانده است.
منبع:

1399/06/02
14:22:36
5.0 / 5
1537
تگهای خبر: بازی , پروژه , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین