داغ ترینها: ....

آزمایش خودروی پرنده ای كه از ۱۸ روتور برای حمل یك مسافر استفاده می نماید

آزمایش خودروی پرنده ای كه از ۱۸ روتور برای حمل یك مسافر استفاده می نماید

نیروی هوایی آمریكا از آزمایش «خودروی پرنده» سبك وزنی آگاهی داده است كه به زودی می تواند به ناوگان نیروی هوایی آمریكا اضافه شود؛ این خودرو برای حمل یك مسافر از 18 روتور (چرخانه) استفاده می نماید.


به گزارش روزنامه دیلی میل، این خودروی پرنده که «هگزا» نامیده می شود، توسط شرکت LIFT Aircraft مستقر در تگزاس ساخته شده است و تنها گنجایش حمل یک مسافر را دارد.
هگزا یک خودروی پرنده سبک وزن به وزن ۴۳۲ پوند (۱۹۵.۹۵ کیلوگرم) است که توسط ۱۸ روتور (چرخانه) مستقل حرکت می کند و سرنشین آن نیازی به داشتن گواهینامه خلبانی ندارد.
این وسیله نقلیه توسط اهرمک (جوی استیک) کنترل می شود و توسط یک سیستم اتوپالوت (خلبان خودکار) کار می کند که بگفته سازنده هگزا، هدایت آنرا از هدایت هواپیمای سنتیکوچک ایمن تر می سازد.
نیروی هوایی آمریکا این خودروی پرنده را در «کمپ مابری»، پایگاهی در نزدیکی «آستین» واقع در تگزاس آزمایش کرد.
این پرواز آزمایشی در قسمتی از پروژه Agility Prime انجام شد؛ پروژه Agility Prime، مشارکت میان شرکت های خصوصی هوایی با نیروی هوایی آمریکاست که هدف آن افزودن خودرو های پرنده به ناوگان ارتش نیروی هوایی آمریکا و تسریع در معرفی آنها به بازار مصرف اعلام شده است.
پروژه Agility Prime برمبنای رقابت هایی اجرا می شود که طی آن تمام شرکت های علاقمند می توانند تحولات خودرا به نیروهای هوایی عرضه کنند و در صورت پیروزی با دریافت پول و سفارش، به سایت های آزمایش و گواهینامه های ایمنی و هوایی دسترسی پیدا می کنند.
شرایط اساسی جهت شرکت در این رقابت به این صورت اعلام شده است که نیروی هوایی آمریکا به یک نوع هواپیمای «eVTOL» نیاز دارد که بتواند سه تا هشت سرباز را حمل کند و برد پروازش بیش از ۱۶۱ کیلومتر باشد و حداقل یک ساعت با سرعت بیش از ۱۶۱ کیلومتر پرواز کند.
علاوه بر این، ماشین پرواز می تواند ازراه دور به صورت خودکار یا بطور مستقیم توسط خلبان کنترل شود. گفته می شود اگر همه این موارد طبق پلان پیش برود، تا سال ۲۰۲۳ نیروهای هوایی آمریکا چند مورد از این خودرو های پرواز را خریداری می کند.


1399/06/09
12:06:28
5.0 / 5
1598
تگهای خبر: اجرا , بازار , پروژه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین