داغ ترینها: ....

ایستگاه زمینی رصد ماهواره های ناهید۲ و پارس ۱ در تبریز راه اندازی می شود

ایستگاه زمینی رصد ماهواره های ناهید۲ و پارس ۱ در تبریز راه اندازی می شود

به گزارش كمیاب آنلاین رئیس پژوهشكده رانشگرهای فضایی تبریز اظهار داشت: ایستگاه زمینی رصد ماهواره های ناهید 2 و پارس 1 كه در تبریز در حال راه اندازی و تكمیل است تا 10 روز دیگر به بهره برداری می رسد.


حسن رضایی حقیقت، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: پژوهشگران پژوهشگاه فضایی ایران با استقرار در این ایستگاه به هنگام عبور ماهواره های ناهید ۲ و پارس ۱ از منطقه شمالغرب کشور آنها را رصد کرده و این ماهواره ها را به لحاظ مختصات تعیین وضعیت می کنند.
وی گفت: الان اجزا و آنتن های فرستنده و گیرنده برای رصد این ماهواره ها از پژوهشگاه فضایی به این پژوهشکده ارسال شده و در حال نصب و انجام اقدامات نهایی است.
رییس پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز اظهار داشت: ماموریت­ های پروژه ناهید در امتداد دستیابی به فناوری طراحی و ساخت ماهواره مخابراتی زمین آهنگ، برای اولین بار در کشور مطرح و در این ماهواره پیاده­ سازی شده است.
رضایی حقیقت، افزود: ماهواره ناهید ۲ دومین گام از برنامه راهبردی ماهواره های مخابراتی زمین­ آهنگ است که در آن کوشیده می شود برخی از گلوگاه های فنی شناسایی و مرتفع شود.
وی یادآوری کرد: پروژه پارس ۱ نیز با هدف طراحی، ساخت و بهره­ برداری در مدار یک ماهواره سنجشی با رویکرد کاربردی در پژوهشگاه فضایی ایران دست اجرا است.
پژوهشکده رانشگرهای فضایی تبریز وابسته به پژوهشگاه فضایی ایران، دارای یک سایت پژوهشی آزمایشگاهی با زیربنای یک هزار و ۲۰۰ متر مربع و مجتمع شهید دهقان با مساحت بیش از ۳۴ هزار متر با برخورداری از ۴ هزار و ۳۸۵ مترمربع فضای کارگاهی و ۸۰۰ مترمربع ساختمان اداری است.
در این پژوهشکده بیش از ۶۰ نفر همچون متخصصان مجرب و توانمند در رشته های مهندسی هوافضا، مکانیک، برق، مواد و صنایع فعالیت می نمایند.منبع:

1399/06/10
17:17:02
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: اجرا , پروژه , تخصص , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین