داغ ترینها: ....

ساخت باتری كه هزاران سال بدون شارژ كار می كند

ساخت باتری كه هزاران سال بدون شارژ كار می كند

محققان آمریكایی نانو باتری الماس ساخته اند كه می تواند برای هزاران سال بدون احتیاج به شارژ شدن كار كند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، این باتری جدید که توسط محققان شرکت باتری سازی NDB مستقر در کالیفرنیا، ساخته شده است از ضایعات رادیواکتیو برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می نماید. محققان این شرکت ادعا می کنند که این باتری جدید که «باتری های نانو الماس» نامیده می شود، می توانند تا ۲۸ هزار سال بدون احتیاج به شارژ شدن کار کند.
انرژی این باتری از ایزوتوپ های رادیواکتیو مورد استفاده در راکتورهای هسته ای تأمین می شود اما به قول محققان سطح پرتوافشانی باتری های نوآورانه آنها کمتر از پرتوافشانی طبیعی بدن انسان است؛ ازاین رو استفاده از آنها ایمن بوده و خطری نخواهد داشت.
محققان می گویند، از آنجائیکه این باتری در الماس - سخت ترین ماده شناخته شده است - قرار می گیرد، تابش کمتری نسبت به بدن انسان دارد. از این باتری ها می توان در وسایل مختلف همچون خودرو ها، دستگاه های الکترونیکی، تجهیزات پزشکی و در حوزه فضانوردی استفاده نمود.
محققان این شرکت همینطور اعلام نموده اند که با تغییر مقیاس می توان باتری های ویژه ای جهت استفاده در خودروهای الکتریکی آتی تولید کرد. هم اکنون، شرکت هایی مانند تسلا باتری خودرو های خویش را تا هشت سال یا ۱۰۰ هزار مایل ضمانت می کنند و بیشتر از آن مسئولیتی بر عهده نمی گیرند. این در شرایطی است که به ادعای NDB، این شرکت می تواند باتری هایی تولید نماید که انرژی مورد نیاز خودرو ها را برای ۹۰ سال تأمین کنند.
در حال حاضر معلوم نیست باتری های NDB چه زمانی به تولید انبوه می رسند و وارد بازار خواهند شد.منبع:

1399/06/15
14:22:12
5.0 / 5
1705
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین