داغ ترینها: ....

تبدیل گرمای بدن به جریان الكتریكی

تبدیل گرمای بدن به جریان الكتریكی

كمیاب آنلاین: پژوهشگران دانشگاه علوم و فناوری MISiS واقع در روسیه نسل جدیدی از باتری های حرارتی را طراحی نموده اند كه توانایی تبدیل انرژی گرمایی بدن به الكتریسیته را دارند.به گزارش روز شنبه پایگاه خبری ساینس دیلی، الکتریسیته گرمایی که در آن جریان الکتریکی از اختلاف پتانسیل گرمایی محیط به دست می آید، یکی از پرامیدترین بخش های انرژی سبز شمرده می شود. این پتانسیل گرمایی در محیط اطراف و در همه جا وجود دارد. ساختمانی که با تابش خورشید گرم شده است، یک وسیله نقلیه در حال حرکت و حتی گرمای بدن انسان نمونه هایی از آن هستند.
باتری های حرارتی جدید پژوهشگران روسی متشکل از الکترودهایی از جنس اکسید فلزات و الکترولیت های مبتنی بر آب هستند. این ترکیب، سبب افزایش جریان و کاهش مقاومت درونی عناصر به کاررفته در آنها می شوند. به سبب استفاده از آب، توان خروجی این باتری های حرارتی بین ۱۰ تا ۲۰ برابر بیش از نمونه های مشابه است و هزینه تولید آن نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
حالا پژوهشگران در تلاشند تا با جایگزینی مواد مورد استفاده برای تولید الکترولیت و بهبود طراحی آن، توان خروجی باتری های حرارتی خودرا بالا برند.
مهمترین کاربرد این تکنولوژی جدید، تولید باتری های قابل حمل برای تامین توان مورد نیاز تجهیزات پوشیدنی با بهره گیری از گرمای بدن است.
گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Renewable Energy انتشار یافته است.منبع:

1399/06/16
22:34:00
5.0 / 5
1765
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین