داغ ترینها: ....

راه اندازی مركز نوآوری شهر هوشمند ارومیه با حضور معاون رئیس جمهوری

راه اندازی مركز نوآوری شهر هوشمند ارومیه با حضور معاون رئیس جمهوری

كمیاب آنلاین: ایرنا- مركز نوآوری امنیت اطلاعات شهر هوشمند آذربایجان غربی امروز /شنبه/ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ارومیه راه اندازی شد.


رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی در حاشیه افتتاح این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مرکز نو آوری در زمینی به مساحت ۴۰۰ مترمربع در دانشگاه ارومیه راه اندازی شده است.
علی محمد نیکبخت افزود: بخش دیگر این مرکز هم در مجموعه پردیس دانشگاه ارومیه واقع شده و قدمت تاریخی دارد که ساختمان علوم برای تبدیل به محلی برای استقرار مراکز نوآوری و فناوری آذربایجان غربی ترمیم شده است.
وی تصریح کرد: جهت راه اندازی مرکز نوآوری امنیت اطلاعات شهر هوشمند آذربایجان غربی پنج میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
رییس پارک علم و فناوری آذربایجان غربی بیان نمود: تابحال ۶ واحد فناور در این مکان مستقر شده و این مجموعه ظرفیت استقرار ۱۲ واحد فناوری فعال در حوزه شهر هوشمند را دارد.
نیکبخت با اشاره به اینکه تابحال فعالان این حوزه استقبال خوبی از طریق اندازی این مرکز داشته اند، افزود: توسعه کسب و کارهای شهر هوشمند از مهمترین اهداف راه اندازی این مجموعه با همکاری دانشگاه ارومیه است.
وی اظهار داشت: این مرکز با همکاری دانشگاه ارومیه راه اندازی شده و اختصاص فضاهایی از دانشگاه به پارک علم و فناوری برای رشد فناوری در جامعه بسیار مهم می باشد.
نیکبخت تصریح کرد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه ای و با هدف توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است تا بتواند نیاز جوانان نخبه آذربایجان غربی را فراهم آورد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به منظور بازدید از مراکز نوآوری و دانش بنیان و دیدار با دانشگاهیان و مقامات ارشد آذربایجان غربی به این استان سفر کرده است.
سورنا ستاری در این سفر یک روزه از پارک علم و فناوری، مراکز نوآوری و رشد دانشگاهی، دانشگاه ارومیه و پژوهشکده پزشکی سلولی و مولکولی دانشگاه علوم پزشکی ارومیه بازدید می کند.
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه و حضور در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید از دیگر برنامه های معاون علمی رئیس جمهوری در آذربایجان غربی به حساب می آید.منبع:

1399/06/17
12:12:58
5.0 / 5
1580
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین