داغ ترینها: ....

شركت های دانش بنیان دانشگاه سمنان 96 میلیارد ریال تولیدات فروختند

شركت های دانش بنیان دانشگاه سمنان 96 میلیارد ریال تولیدات فروختند

به گزارش كمیاب آنلاین ایرنا- رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه سمنان اظهار داشت: شركت های فناور پارك علم و فناوری دانشگاه 96 میلیارد ریال فروش محصول داشتند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، علی حقیقی اصل روز سه شنبه به رسانه ها بیان کرد: شرکت های دانش بنیان زیادی در استان فعالیت دارند که قسمتی از آنها در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر هستند که پارینه بیش از ۹۰ میلیارد ریال فروش محصول داشتند.
وی اظهار داشت: در مجموع حدود ۱۰ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان فعالیت می نمایند که محصولات بسیار ارزشمندی را تولید و روانه بازار کرده اند.
حقیقی اصل با اعلان اینکه یکی از رسالت های ایجاد پارک های علم و فناوری ایجاد اشتغال در کنار پرورش ایده ها است اضافه کرد: اشتغال محقق شده توسط شرکت های فناور درسال ۱۳۹۸ به صورت پاره وقت و تمام وقت ۴۷۵ نفر بود.
وی از کمک به واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه ها و بازارهای داخلی و خارجی آگاهی داد و اظهار داشت: در همین راستا قسمتی از هزینه های حضور این واحدها در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی پرداخت می شود تا زمینه بهتری برای عرضه تولیدات این واحدها فراهم گردد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان به اقدام این مجموعه علمی در پشتیبانی از شرکتهای فناور این پارک دانشگاهی اشاره نمود و اظهار داشت: اختصاص تسهیلات ویژه اعتباری از منابع پارک علم و فناوری برای هر شرکت فعال در زمینه مقابله با کرونا، تخفیف ۵۰ درصدی در اجاره دفاتر شرکتها برای ماه های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹، تعویق ۲ ماهه بازپرداخت تسهیلات حمایتی شرکتهای لطمه دیده از شیوع بیماری کرونا، برگزاری ۲۰ برنامه آموزشی در رابطه با نیاز فناوران، و معرفی ۷ شرکت فناور لطمه دیده از بیماری کرونا به معاونت علمی و فناوری برای ستاندن تسهیلات کرونا، همچون این اقدامات است.
دانشگاه سمنان دانشگاه مادر منطقه بیش از ۱۲ هزار دانشجو و ۳۷۰ عضو هیات علمی دارد و در زمره یک درصد دانشگاه های موثر علمی دنیا است.منبع:

1399/06/28
14:16:26
5.0 / 5
1403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین