داغ ترینها: ....

واردات مواد شوینده با تلاش دانش بنیان ها كاهش پیدا كرد

واردات مواد شوینده با تلاش دانش بنیان ها كاهش پیدا كرد

تولید محصولات شوینده و بهداشتی نیازمند تأمین مواد اولیه ای است كه از خارج از كشور تأمین می شد. شركت های دانش بنیان در یك حركت گسترده كشور را از واردات این مواد بی نیاز كردند. بتائین و نرم كننده ها همچون این مواد اولیه هستند.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری، صادق عسگری مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید مواد شوینده اظهار داشت: در سال های گذشته چالش هایی چون نوسانات نرخ ارز و فشارهای تحریمی می توانست این صنعت را با مشکلات قابل توجهی روبه رو سازد ولی مجموعه دانش بنیان ما با کمک متخصصین جوان کشور، واحد تحقیق و توسعه راه اندازی نمود و موفق شد تا فناوری خیلی از محصولات و مواد اولیه مورد نیاز شرکت و کل کشور را بومی سازی کند.
به گفته عسگری، هم اکنون چند محصول این شرکت دانش بنیان هستند و این مجموعه، مواد اولیه حیاتی مورد نیاز کارخانه های تولید مواد شوینده و بهداشتی را تولید می کند.
وی همینطور بیان نمود: بتائین یکی از محصولات دانش بنیان شرکت است که در تولید برخی مواد بهداشتی مانند شامپوها به کار می آید. همینطور این شرکت، محصولات دانش بنیان دیگری مانند نرم کننده ها را تولید می کند.
این فعال فناور تصریح کرد: در واقع شرکت های دانش بنیان از سربازان اصلی کشور برای خودکفایی و مقابله با تورم و افزایش قیمت کالاها هستند.
وی با اشاره به برنامه های شرکت برای توسعه بازار اضافه کرد: این شرکت موفق شده است به علت کیفیت خوب محصولات دانش بنیان ایرانی، محصولات خویش را به کشورهای مانند روسیه هم صادر کند و در صورت رفع موانع صادراتی، بطور حتم می توان این محصولات را به کشورهای بیشتری صادر و بازار را توسعه داد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان همینطور از موفقیت شرکت خود در اشتغالزایی ۲۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اطلاع داد و اظهار داشت: ما در نظر داریم تا محصولات جدید شرکت که بر پایه نانوفناوری تولید می شوند را بعد از تکمیل فرآیند تولید و تجاری سازی، به بازار مصرف عرضه نماییم.منبع:

1399/06/30
23:49:57
2.5 / 5
1463
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین