داغ ترینها: ....

واردات مواد شوینده با تلاش دانش بنیان ها كم شد

واردات مواد شوینده با تلاش دانش بنیان ها كم شد

كمیاب آنلاین: تولید محصولات شوینده و بهداشتی نیازمند تامین مواد اولیه ای است كه از خارج از كشور تامین می شد. شركت های دانش بنیان در یك حركت گسترده كشور را از واردات این مواد بی نیاز كردند. بتائین و نرم كننده ها همچون این مواد اولیه هستند.


به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری، صادق عسگری مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تولید مواد شوینده اظهار داشت: در سال های گذشته چالش هایی چون نوسانات نرخ ارز و فشارهای تحریمی می توانست این صنعت را با مشکلات قابل توجهی روبه رو سازد ولی مجموعه دانش بنیان ما با کمک متخصصین جوان کشور، واحد تحقیق و توسعه راه اندازی نمود و موفق شد تا فناوری خیلی از محصولات و مواد اولیه مورد نیاز شرکت و کل کشور را بومی سازی کند.
به گفته عسگری، هم اکنون چند محصول این شرکت دانش بنیان هستند و این مجموعه، مواد اولیه حیاتی مورد نیاز کارخانه های تولید مواد شوینده و بهداشتی را تولید می کند.
وی همین طور بیان کرد: بتائین یکی از محصولات دانش بنیان شرکت است که در تولید برخی مواد بهداشتی مانند شامپوها به کار می آید. همین طور این شرکت، محصولات دانش بنیان دیگری مانند نرم کننده ها را تولید می کند.
این فعال فناور اشاره کرد: در واقع شرکت های دانش بنیان از سربازان اصلی کشور برای خودکفایی و مقابله با تورم و افزایش قیمت کالاها هستند.
وی با اشاره به برنامه های شرکت برای توسعه بازار اضافه کرد: این شرکت موفق شده است به سبب کیفیت خوب محصولات دانش بنیان ایرانی، محصولات خودرا به کشورهای مانند روسیه نیز صادر کند و در صورت رفع موانع صادراتی، به طور قطع می توان این محصولات را به کشورهای بیشتری صادر و بازار را توسعه داد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان همین طور از موفقیت شرکت خود در اشتغالزایی ۲۰۰ نفر بصورت مستقیم و غیرمستقیم آگاهی داد و اظهار داشت: ما در نظر داریم تا محصولات جدید شرکت که بر پایه نانوفناوری تولید می شوند را بعد از تکمیل پروسه تولید و تجاری سازی، به بازار مصرف عرضه نماییم.منبع:

1399/07/02
09:38:05
2.5 / 5
1416
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین