داغ ترینها: ....

استفاده از 5G برای برقراری عدالت در لایه های شبكه ملی اطلاعات

استفاده از 5G برای برقراری عدالت در لایه های شبكه ملی اطلاعات

به گزارش كمیاب آنلاین معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: به دنبال بست عادلانه خدمات به تمامی مناطق كشور هستیم و 5G نه تنها یك فناوری لوكس محسوب نمی گردد، بلكه می تواند به عدالت در لایه های شبكه ملی اطلاعات كمك نماید.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، مراسم رونمایی از کاربست های 5G در ایران و «انعقاد تفاهم نامه های خودروی خودران و بیمارستان هوشمند» در سالن پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار گردید.
ستار هاشمی - معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در این مراسم اظهار نمود: ورود به شبکه نسل پنجم منطبق بر مطالعات کارشناسی و تدوین نقشه راهی اتفاق افتاده که در دو سال قبل در دستور کار وزارت ارتباطات بوده است.
وی اضافه کرد: پژوهگشاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، معاون برنامه ریزی وزارتخانه و ارتباطات بین الملل و روابط عمومی نقش های جدی در این عرصه داشتند و آنچه امروز شاهد می باشیم حاصل مطالعات دو سال قبل است.
هاشمی با اشاره به اینکه همواره معرفی تکنولوژی های جدید با مقاومت هایی همراه می باشد و افرادی در موافقت و برخی در مخالفت آن فناوری صحبت می کنند، اظهار داشت: اینکه چرا اساسا باید به تکنولوژی های جدید و خصوصا 5G بپردازیم، علل مختلفی دارد. نکته اول این که اسناد بالادستی و تکالیف قانونی بر این تکیه دارند که ۱۰ درصد از ترافیک شبکه ملی اطلاعات باید بر بستر تکنولوژی های جدید عرضه شود. مصوبه ای داریم که در افق ۱۴۰۴، باید ۱۰ درصد از اقتصاد کل کشور سهم اقتصاد دیجیتال باشد و 5G از فناوری هایی است که برای این کار باید مورد توجه قرار گیرد.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه 5G صرف یک بستر فناوری نیست، بلکه یک زیست بوم نوآوری و فناوری به حساب می آید، بیان نمود: نکته دیگر این است که کشور ما در بحث 5G قابلیت رقابتی دارد، چونکه این فناوری وابستگی کمتری به سخت افزار دارد و بیشتر در مباحث نرم افزاری و فکرافزاری می گنجد و جوانان ما هم ثابت کردند که در این عرصه بسیار موفق بودند. تمرکز فناوری 5G بر نرم افزار است و ما می توانیم از این ظرفیت استفاده و سهم خود ایفا نماییم.
وی در ادامه با اشاره به اینکه شاهد در هم تنیدگی 5G با سایر فناوری ها بخصوص هوش مصنوعی و اینترنت اشیا هستیم، تصریح کرد: در حوزه هوش مصنوعی در کشور شرایط خوبی داریم، اما در حوزه کاربست ها هم باید وضعیت مناسبی داشت باشیم. فراگیری نسل پنج تلفن همراه در سال ۲۰۲۵ اتفاق می افتد اما برنامه ما حالا ایجاد آمادگی برای جذب این تکنولوژی و نگاه ما نگاهی فعال به تکنولوژی است.
خبر در حال تکمیل استمنبع:

1399/07/06
12:53:51
5.0 / 5
1501
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین