داغ ترینها: ....

تسهیلات تبلیغ در صدا و سیما برای شركت های دانش بنیان

تسهیلات تبلیغ در صدا و سیما برای شركت های دانش بنیان

رئیس سازمان صدا و سیما با بیان همكاری میان این نهاد و برای هر نوع همكاری برای برنامه سازی در حوزه علم و فناوری اظهار داشت: برای معرفی شركت های دانش بنیان، تسهیلاتی نیز برای تبلیغ رایگان در نظر خواهیم گرفت.علی عسکری صدا و سیما را رسانه ای توسعه محور و پیشرفت مدار خواند و اظهار داشت: صدا و سیما آماده هر نوع همکاری برای برنامه سازی در حوزه علم و معرفی شرکت های دانش بنیان است.

وی در بازدید از پارک علم و فناوری پردیس که امروز (پنجشنبه ۳ مهرماه) با همراهی سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و مهدی صفاری نیا، رئیس پارک علم و فناوری پردیس، انجام شد در جلسه ای با فعالان شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری پردیس اظهار داشت: شبکه های رادیویی و تلویزیونی در خدمت تولیدات علم محور هستند و در این میان شبکه سه که مخاطب اصلی اش جوانان هستند، در حوزه برنامه سازی با محور علم آمادگی لازم را دارد.

وی با اشاره به پشتیبانی صدا و سیما از شرکت های دانش بنیان افزود: به مدیران حوزه خبر ابلاغ کرده ام؛ هر فرد تولیدکننده که در مورد شرکت و محصولاتش مورد مصاحبه قرار می گیرد، باید نام خود و شرکتش در برنامه بیان و بطور کامل معرفی شود.

رئیس صدا و سیما شبکه «ایران کالا» را مهم ترین شبکه برای معرفی کارگاه های کوچک دانست و اظهار داشت: این شبکه راه را برای معرفی شرکت های کوچک و استارتاپ ها هموار خواهدنمود و نیروهای خلاق می توانند رایگان محصولات شان را در این شبکه معرفی کنند.

علی عسکری همین طور با استقبال از همراهی بخش های مختلف پارک با دیگر شبکه های سیما اشاره کرد: شبکه چهار سیما باید ۵۰ درصد محتوای آنرا به تولید علم و برنامه های دانش بنیان اختصاص دهد.

وی اضافه کرد: ما امیدواریم رد پای همکاران شما را در شبکه های نهال و امید نیز ببینیم، برای اینکه هرچقدر کار برای نسل کودک و نوجوان انجام دهیم، باز هم نیاز داریم این سرمایه ها را جذب و راه را برای پیشرفت آنها هموار نماییم. برای نمونه، شبکه امید شبکه دانش آموزان است. رواج این فرهنگ میان آنها به این معناست که ۱۰ سال دیگر این فرهنگ به کل کشور سرایت خواهدنمود.ساخت سریال و مستند، بستر کارهای دانش بنیان است

رئیس صدا و سیما تولید فیلم، سریال و مستند را بستر دیگری برای معرفی محتواهای موجود در عرصه علم و فناوری دانست و اظهار داشت: زبان تصویر و نمایش برای نشان دادن توانمندی های ایرانیها در عرصه علم و فناوری زبان جذابی است و ما می توانیم در چارچوب سریال حق مطلب را ادا کنیم؛ چنانکه سریال «بچه مهندس» توانست ضمن معرفی نخبگان علمی، مخاطب را با خود اتکایی ما و پیشرفت در عرصه های علمی آشنا کند.

وی با اشاره به ضرورت انعکاس موفقیت های علمی در رسانه ملی، بر آمادگی کامل صدا و سیما در پوشش رسانه ای دستاوردهای مهم این پارک اصرار کرد و اظهار داشت: برای معرفی شرکت های دانش بنیان، تسهیلاتی نیز برای تبلیغ رایگان در نظر خواهیم گرفت.

رئیس صدا و سیما با ستایش روحیه فعال موجود در پارک علم و فناوری پردیس اظهار داشت: شما با روحیه ای فعال، جهادی و حماسی در راه علم و فناوری پیش می روید، این روحیه برآمده از انقلاب اسلامی است.

علی عسکری با اشاره به مسیر دشوار رسیدن به فناوری در ایران اظهار داشت: پیش از انقلاب، شکاف علمی بین ایران و کشورهای پیشرفته بسیار زیاد بود. انقلاب موجب شد ما به خودکفایی و استقلال در زمینه های مختلف همچون علم و فناوری دست یابیم. این مسیر از زمان قاجار تا پهلوی پر از مانع بود و با شهادت امیرکبیر در دوران قاجار و نفوذ استعمار در دوران پهلوی، دیگر امیدی به خوداتکایی و پیشرفت های علمی در ایران نمی رفت.

وی انقلاب اسلامی را نقطه شروع خودکفایی و خلاقیت در حوزه های علمی دانست و اشاره کرد: یکی از عوامل بقا و موفقیت ما در صنایع دفاعی، رشد این شرکت ها و خودکفایی در علم و فناوری بود که آثارش در دوران بعد از جنگ هم دیده شد.

رئیس صدا و سیما با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر فراگیر شدن گفتمان تولید علم در کشور متذکر شد: بر طبق این گفتمان امروز شاهد بالندگی نیروهای جوان و شرکت های دانش بنیان هستیم و این مرکز مهم ترین نشانه پدیدار شدن نتایج عملی این گفتمان است.

علی عسکری با اشاره به هم زمانی این بازدید با هفته دفاع مقدس، روحیه خودباوری و عدم وابستگی را از برکات دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: روحیه توانمندی، استقلال و تولیدکننده بودن، از برکات انقلاب است؛ اما نباید از یاد برد که دفاع مقدس اوج کارهای علمی و تولیدی بود. اتفاقاتی که در آن دوران در مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی افتاد، هنوز روایت نشده است.

وی اشاره کرد: اگر امروز در این مرکز شاهد بالندگی جوانان نواندیش و متخصصان پیشکسوت در عرصه علم هستیم، حتما قسمتی از این روحیه را از هشت سال مقاومت به دست آورده ایم.

رئیس صدا و سیما با سپاس از کارهای ارزشمندی که در پارک علم و فناوری پردیس انجام می شود، اشاره کرد: امیدوارم با همین روحیه جلو بروید و جوانان امیدوار به آینده را توانمند و بهتر تربیت کنید.

علی عسکری با تاکید بر جایگاه ویژه پارک علم و فناوری پردیس در استقلال علمی کشور اضافه کرد: خوب است این پارک میزبان شرکت هایی هم که در زمینه رفع نیازهای عموم مردم در حوزه کشاورزی فعالیت می نمایند، باشد، برای اینکه به سبب تنوع اقلیمی ایران و منحصربه فرد بودن گونه های گیاهی، می بایست تسهیلات ویژه ای برای این شرکت ها در نظر گرفته شود.

رئیس صدا و سیما بر مردمی شدن فناوری های پیشرفته تاکید کرد و اظهار داشت: قسمتی از موفقیت این پارک به بومی کردن علم مربوط می شود و باید مباحث علمی را در سطوح مختلف برای مردم بازگو نماییم و البته در این راه ما هم همراه شما هستیم.

علی عسکری با اشاره به همراهی مجدانه صدا و سیما با نیروهای خلاق و شرکت های دانش بنیان متذکر شد: صدا و سیما می تواند با برنامه های تخصصی در حوزه کشاورزی و صنعت، راه را برای آشنایی مخاطبان با محورهای توسعه و فناوری بگشاید.


1399/07/08
12:56:37
5.0 / 5
1830
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین