داغ ترینها: ....

چهار نانوماهواره انگلیس با موفقیت پرتاب شدند

چهار نانوماهواره انگلیس با موفقیت پرتاب شدند

به گزارش كمیاب آنلاین سازمان فضایی انگلیس با تایید پرتاب موفقیت آمیز چهار نانو ماهواره دیگر این كشور اعلام نمود: این ماهواره ها برای كمك به ردیابی كشتی ها و ترافیك دریایی در مدار پایین زمین قرار می گیرند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، تمامی این ماهواره ها که به اندازه یک جعبه کفش هستند در اسکاتلند، توسط شرکت «Spire Global UK» و با کمک بودجه 6 میلیون پوندی دولت انگلیس ساخته شده اند.
سازمان فضایی انگلیس تایید نمود که این چهار ماهواره ساعت ۱۲.۲۵ دقیقه به وقت انگلیس سوار بر موشک «سایوز» از پایگاه پرتاب فضایی Plesetsk Cosmodrome در روسیه پرتاب شده اند.
در 2 دستگاه از این نانو ماهواره ها ابر کامپیوتر هایی تعبیه شده که با استفاده از الگوریتم های یادگیری ماشین می توانند «پیش بینی های بسیار دقیقی» از مکان قایق ها ارائه دهند.
این نانو ماهواره ها زمانی که در مدار پایین زمین قرار بگیرند بخشی از صورت فلکی بیشتر از ۱۰۰ ماهواره خواهندشد که برای محاسبه زمان ورود کشتی ها در بنادر و کمک به مشاغل و مقامات برای مدیریت اسکله های شلوغ مورد استفاده قرار می گیرند.
از دو نانو ماهواره دیگر که ابررایانه ندارند برای قوی تر کردن اتصال میان ماهواره ها استفاده خواهد شد. سازمان فضایی انگلستان اعلام نمود: این اتصالات به ماهواره ها اجازه می دهد که بعنوان «رله کننده» عمل کرده، داده ها را به یکدیگر ارسال کرده و به ایستگاه های زمینی بفرستند که این امر سبب کاهش زمان جمع آوری اطلاعات تا تحویل آن می شود.
آماندا سولوی وزیر علوم انگلیس اظهار داشت: ماهواره ها از نظر اندازه در حال کوچک شدن و از لحاظ اهداف و آمال در حال رشد هستند. ماهواره ای به اندازه یک قوطی کفش، امکان دارد شعار توخالی به نظر رسد اما این نانو ماهواره ها انقلابی در نحوه رصد سیاره زمین بوجود آورده اند به صورتی که هر یک از آنها قدرت و هوش یک ماهواره معمولی را دارند.1399/07/08
23:12:26
5.0 / 5
1702
تگهای خبر: دستگاه , رایانه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین