داغ ترینها: ....

خودكفایی در تولید پودر نانو ذرات كربنات كلسیم

خودكفایی در تولید پودر نانو ذرات كربنات كلسیم

یك شركت دانش بنیان با كمك متخصصان خود مبادرت به راه اندازی كارخانه تولید پودر نانوذرات كربنات كلسیم كرده است كه باراه اندازی این واحد در زمینه تولید این پودر به خودكفایی خواهیم رسید.


به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، اصغر معماری فرد از پژوهشگران این طرح درباب کارخانه تولید پودر نانو ذرات کربنات کلسیم اظهار داشت: ساخت کارخانه با ظرفیت تولید ۲۰ هزار تن پودر نانوذرات کربنات کلسیم در سال، در حال پیشرفت است. این کارخانه به شکلی طراحی شده که تولیدات آن بر طبق استانداردهای اروپا است تا امکان صادرات به اروپا وجود داشته باشد.
وی اضافه کرد: بخش زیادی از نیاز کشور به این نانوذرات هم اکنون از خارج وارد می شود که امید است با سرعتی که در حال ساخت این کارخانه هستیم در آینده نزدیک نیاز بازار داخل را تامین نماییم و به مرز صادرات نیز برسیم. هدف ما صادرات است؛ چونکه این کارخانه بیش از نیاز کشور قادر به تولید نانوذرات کربنات کلسیم است.
معماری فرد افزود: این نانوذرات در صنایع مختلفی نظیر پلاستیک، لاستیک، نفت و گاز کاربرد دارد.
وی اظهار داشت: هدف گذاری این شرکت در این پروژه صادرات است و دلیل این امر آن است که این محصول مزیت های رقابتی در بازار خارج از کشور دارد. مزیت اول فراوانی ماده اولیه برای تولید این محصول در ایران است، در صورتیکه در اروپا محدودیت های مواد اولیه وجود دارد و مزیت دوم کیفیت بالا در سطح استانداردهای بین المللی است. علاوه براین موارد، قیمت نانوپودر کربنات کلسیم ایرانی نسبت به نمونه های خارجی بسیار ارزان تر است.


1399/07/09
09:01:02
5.0 / 5
1396
تگهای خبر: بازار , پروژه , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین