داغ ترینها: ....
ستاری:

تسهیلات صندوق نوآوری برای پشتیبانی از بخش دانش بنیان ناكافی است

تسهیلات صندوق نوآوری برای پشتیبانی از بخش دانش بنیان ناكافی است

به گزارش كمیاب آنلاین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ضمن تقدیر از صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری و مدیریت این صندوق برای پشتیبانی از بخش دانش بنیان كشور، در عین حال تسهیلات فعلی صندوق را برای این بخش ناكافی دانست و تاكید كرد: بطور حتم سال جاری باید فكری برای بودجه صندوق نوآوری شود.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری شامگاه چهارشنبه به منظور ترویج و تثبیت فرهنگ پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در نظام بانکی، میزبان نشستی با حضور محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مدیران عامل بانک ها و مدیران چند شرکت برتر مورد حمایت این صندوق بود.
سورنا ستاری در این جلسه در سخنانی ضمن تاکید بر توسعه هرچه بیشتر زیست بوم نوآوری و فناوری در کشور، لازمه این مهم را حمایت جدی از جوانانی دانست که در حال فعالیت و تلاش در این حوزه هستند.
وی با بیان اینکه، جوانان فعال در عرصه نوآوری در شش– هفت سال قبل یک اقتصاد را درست کردند، خاطرنشان کرد: فروش شرکت ها سال ۱۳۹۸ حدود ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بوده است؛ ضمن آنکه در زمان حاضر ۴۱ شرکت در بورس داریم به ارزش تقریبی ۲۵۰ هزار میلیارد که اینها دستاوردهای بزرگی است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، در ادامه ضمن تقدیر از صندوق توسعه ملی کشور، اظهار داشت: منابع صندوق نوآوری و شکوفایی از محل صندوق توسعه ملی بوده است و در زمان حاضر هم خطوط مالی مناسبی را به بانک ها ابلاغ کرده اند و معاونت علمی هم بیشتر از هزار میلیارد تومان از این خطوط را بهره برده است.
وی همینطور با اشاره به راه اندازی سیستم های جدید سرمایه گذاری خطرپذیر از جانب برخی بانک ها برای کمک به زیست بوم نوآوری و فناوری کشور، اضافه کرد: البته تعدادی دیگر از بانک ها هم به صورت سنتی در چارچوب وام و تسهیلات، بخش دانش بنیان کشور را یاری می کنند که نیازمند قدردانی است.
ستاری همینطور ضمن تقدیر از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و مدیریت این صندوق برای پشتیبانی از بخش دانش بنیان کشور، در عین حال تسهیلات فعلی صندوق را برای بخش دانش بنیان کشور ناکافی دانست و تاکید کرد: بطور حتم سال جاری باید فکری برای بودجه صندوق نوآوری شود که این مهم در دولت پیگیری خواهد شد.منبع:

1399/07/11
13:38:34
4.0 / 5
1656
این مطلب را می پسندید؟
(4)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین