داغ ترینها: ....

فضانوردان ژاپنی و آمریكایی برای پرواز با فضاپیمای اسپیس ایكس اعلام آمادگی كردند

فضانوردان ژاپنی و آمریكایی برای پرواز با فضاپیمای اسپیس ایكس اعلام آمادگی كردند

فضانوردان آمریكایی و ژاپنی در جریان یك كنفرانس مطبوعاتی آمادگی خودرا برای پرواز با فضاپیمای شركت اسپیس ایكس در روز 31 اكتبر (10 آبان) اعلام نمودند.


به گزارش روزنامه ژاپن تایمز، «سوچی نوگوچی» فضانورد ژاپنی به همراه همکاران فضانورد آمریکایی خود در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت که برای این پرواز که دومین ماموریت سرنشین دار شرکت اسپیس ایکس شمرده می شود، آماده است.
مأموریت پیش رو، نخستین پرواز از یک سری پروازهای منظم و چرخشی به سیستم ایستگاه فضایی بین المللی خواهد بود که توسط سیستم جدید حمل و نقل خدمه دار شرکت اسپیس ایکس به دنبال تایید آن توسط سازمان ملی هوانوردی و فضایی انجام می شود.
شرکت اسپیس ایکس با انجام نخستین ماموریت موفقیت آمیز ارسال فضانوردان به فضا در ماه مه که توسط فضاپیمای «کرو دراگون» صورت گرفت، به نخستین شرکت خصوصی تبدیل شد که بعد از بازنشستگی ناوگان شاتل فضایی ناسا در سال ۲۰۱۱، از خاک آمریکا با موفقیت فضانوردان را به مدار زمین منتقل کرده است. در این ماموریت دو فضانورد به ایستگاه بین المللی فضایی منتقل شدند که در ماه آگوست به سلامت به زمین بازگشتند.
«جیم بریدنستین» مدیر ناسا اعلام نمود که ماموریت بعدی شرکت اسپیس ایکس که «Crew-۱» نام دارد، «نقطه عطف مهم» دیگری در توسعه توانایی آمریکا برای ارسال فضانوردان به فضا توسط موشک های آمریکایی از خاک این کشور خواهد بود.
وی همین طور بر اهمیت داشتن یک خدمه بین المللی، برای مثال نوگوچی، اهمیت اعزام فضانوردان بیشتر به ایستگاه بین المللی فضایی و افزایش ظرفیت انجام تحقیقات علمی در این آزمایشگاه در حال چرخش اصرار کرد.
قرار است فضانوردان ماموریت Crew-۱ روز ۳۱ اکتبر (۱۰ آبان) ساعت ۲: ۴۰ دقیقه بامدادان به وقت محلی سوار بر کپسول «کرو دراگون» توسط راکت «فالکون ۹» شرکت اسپیس ایکس از مرکز فضایی کندی در فلوریدا به ایستگاه بین المللی فضایی سفر کنند. این فضانوردان حدود ۶ ماه در این آزمایشگاه در حال چرخش باقی خواهند ماند.


1399/07/12
13:24:52
3.8 / 5
1492
تگهای خبر: سفر , سلامت , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین