داغ ترینها: ....

اپراتورها تا آخر سال اجازه افزایش قیمت اینترنت را ندارند

اپراتورها تا آخر سال اجازه افزایش قیمت اینترنت را ندارند

به گزارش كمیاب آنلاین وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: قیمت بسته های اینترنتی تغییری نداشته است و ما اجازه افزایش قیمت را تا آخر سال جاری به اپراتورها نخواهیم داد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام خود، از کاربران خواست سولاتشان را مطرح کنند تا به آنها پاسخ داده شود. او درباره ۱۲۰ گیگابایت اینترنت اساتید اظهار نمود: از فردا فعال سازی بسته اینترنت اساتید آغاز خواهد شد.
وی در پاسخ به سوال یکی از کاربران که چرا دانشگاه آیت الله بروجردی جزو اینترنت مجانی که شامل دانشجویان می شود، نیست؟ اظهار داشت: مسئولان دانشگاه شما باید اطلاعات سامانه آموزشی خویش را در سایت ما ثبت کنند، امروز حدود ۳۰۰ دانشگاه جدید ثبت نام کردند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره انتقاد کاربران به افزایش قیمت بسته های اینترنتی بیان نمود: قیمت بسته های اینترنتی تغییری نداشته است و ما اجازه افزایش قیمت را تا آخر سال جاری به اپراتورها نخواهیم داد.
آذری جهرمی در پاسخ به این سؤال که آیا توسط این وزارتخانه ۱۰ میلیارد تومان به باشگاه استقلال پرداخت شده است، تصریح کرد: با 10 میلیارد پنج دکل مخابراتی جدید راه اندازی می نماییم تا حداقل ۱۵ روستای جدید به اینترنت پرسرعت وصل شود.
وی با اشاره به اعتراض کاربران درباره مشکلات سامانه شاد بیان نمود: مشکلات شاد را با مرکز تماس به شماره ۹۹۹۰ از راه تلفن های همراه اول یا ۰۲۱۴۳۰۸۱ از راه سایر خطوط پیگیری کنید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اقدامات انجام شده برای رفع پینگ بازی های آنلاین اظهار داشت: از زیرساخت خواستم برای بهبود کیفیت بازی های کامپیوتری اقدامات جدی به عمل آورد و گزارش آنرا خواهم داد.
بحثی درمورد فیلترینگ اینستاگرام مطرح نیست
آذری جهرمی علت فیلترینگ تلگرام را حکم قضایی دانست و درباره فیلترینگ اینستاگرام هم اظهار نمود: بحثی در این خصوص مطرح نیست.
وی درباره سایت های شرط بندی توضیح داد: فعالیت این سایت ها مخالف قوانین ایران است. متاسفانه از طمع و گاها ناآگاهی افراد بهره می گیرند را مردم را نقره داغ می کنند. اطلاع دارم که پلیس و دستگاه قضایی پیگیری جدی برای برخورد با گردانندگان این اقتصاد ناسالم انجام می دهند و ما هم از این اقدام آنها حمایت می نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینترنت VDSL اظهار داشت: حدود ۷۰۰ هزار پورت توسط مخابرات ایران و شاتل آماده شده که بزودی افتتاح و به بهره برداری می رسد.
آذری جهرمی درباره اینترنت محصلین علوم دینی و اساتید حوزه بیان نمود: منتظر پاسخ نامه حوزه هستیم تا تسهیلات طلاب را هم عرضه نماییم.
او درباره چرایی فیلتر دیسکورد (نرم افزار برقراری تماس تلفنی در بستر شبکه برای گیمرها) اظهار داشت: آنچه به من گفته اند این است که نرم افزار دیسکورد از دامنه discordapp استفاده می کرده و دامنه discord یک سایت غیراخلاقی بوده که از مدت ها قبل مسدود بوده است. به تازگی مالکان نرم افزار دیسکورد دامنه discord را از مالکان آن سایت غیراخلاقی خریده اند و نرم افزارشان را روی این دامنه بالا آورده اند. بدین خاطر این نرم افزار در ایران از دسترس خارج شده است. زیرساخت با عرضه این توضیح از دادستانی خواسته است تا مجوز خروج دامنه دیسکورد از فهرست مسدودی را صادر کند.
وزارت ارتباطات مسوول تمامی بخش های شبکه ملی اطلاعات نیست
وی درباره چرایی تعلل در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بیان نمود: همه بخش های شبکه ملی اطلاعات وظیفه وزارت ارتباطات نیست. آنچه وظیفه ماست، با تمام امکانات و توان در حال اجراست.
یکی از کاربران به بازار گوشی و قیمت های فضایی اشاره کرده و گفته بود که و برخی از واردکنندگان از آب گل آلود ماهی می گیرند و درخواست نظارت بر این بازار را کرده بود. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص اظهار داشت: نظارت بر بازار گوشی و قیمت آن وظیفه ما نیست، اما دغدغه درست شما را به همکارم در دولت منتقل می کنم.
آذری جهرمی با اشاره به مشکلات معیشتی مردم اظهار نمود: متاسفانه شدت یافتن تحریم ها، تاثیرات منفی کرونا بر اقتصاد و البته برخی مشکلات داخلی، سبب شده که شرایط دشواری پیش روی همه ما باشد. البته معتقدم با کار بیشتر، تلاش بیشتر می توان برخی مشکلات را پشت سر گذاشت. فشار حداکثری هم مطمئنا مانند خیلی از ظلم های دیگر پایدار نخواهد بود.
وی در پاسخ به اینکه آیا شرکت سوپرسل، ایران را تحریم کرده، اظهار داشت: شریک تجاری سوپرسل در ایران، شرکت مالک کافه بازار بود. اطلاعیه ای از سوپرسل دیدم که گفته بود با کافه بازار به تفاهم نرسیده و به صورت موقت فعالیتش در ایران را متوقف کرده است.
درباره علت پاک شدن محتوای مربوط به سردار سلیمانی در اینستاگرام و عدم واکنش به این مورد بیان نمود: آنها از عکس سردار هم می ترسند. اگر هدف شما از انتشار عکس سردار، اثرگذاری جهانی است، باید در این کار پافشاری کرد. البته اگر صرفاً برای مردم ایران پیامی دارید، می توانید آنرا از راه پیام رسان های داخلی منتشر کنید.
منبع:

1399/07/19
10:33:06
5.0 / 5
1512
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اپراتور , اجرا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین