داغ ترینها: ....

فضاپیمای ناسا امروز بر سیارك بنو فرود می آید

فضاپیمای ناسا امروز بر سیارك بنو فرود می آید

كمیاب آنلاین: یك فضاپیمای ناسا كه سفر خودرا به سمت سیارك «بنو» از سال 2016 آغاز نموده است، امروز (سه شنبه 20 اكتبر- 29 مهر) بر سطح این سیارك فرود می آید.


به گزارش روزنامه دیلی میل، ناسا اعلام نمود که فضاپیمای «اوسریس رکس» (OSIRIS-REx) بعد از طی پروسه دقیق فرود که چهار ساعت و نیم طول می کشد، تنها چند ثانیه بر سطح سیارک بنو فرود می آید.
این فضاپیما ساعت ۲۲ به وقت تابستانی انگلیس (ساعت ۱۷ به وقت منطقه زمانی شرقی) امروز ۲۰ در منطقه ای به نام نایتینگل(Nightingale) در نیم کره شمالی این سیارک فرود می آید. محل فرود این فضاپیما در نیم کره شمالی سیارک انتخاب شده است برای اینکه در بخش شمالی صخره های بزرگی قرار دارد و قطر این قسمت به ۱۶ متر می رسد.
پس از فرود این فضاپیما، یک بازوی رباتیک نمونه هایی را از سطح این سیارک جمع آوری کرده و آنها را ذخیره می کند و سپس به زمین بازمی گردد. کل اقامت این فضاپیما بر سطح سیارک بنو تنها ۱۰ ثانیه است و انتظار می رود که سفر بازگشت این فضاپیما به زمین ۳ سال طول بکشد.
پژوهشگران امیدوار هستند که این ماموریت درک ما را از چگونگی شکل گیری سیارات و آغاز حیات عمیق تر کرده و اطلاعات ما را از سیارک هایی که می توانند به زمین به هدف خوردن کنند، افزایش دهد.
«اوسریس رکس» (OSIRIS-REx)، اولین ماموریت ناسا برای جمع آوری نمونه از یک سیارک است. فضاپیمای مذکور در سال ۲۰۱۶ میلادی به آسمان ارسال شد و در دسامبر ۲۰۱۸ به Bennu رسید طی این ماموریت هفت ساله فضاپیما به فاصله بسیار نزدیکی از سیارک رسید.
سیارک بنو میان سیاره های زمین و مریخ در فاصله حدود ۲۰۷ میلیون مایلی (۳۳۴ میلیون کیلومتری) از سیاره خاکی ما واقع شده است.
منبع:

1399/07/29
20:10:57
1.7 / 5
1262
تگهای خبر: سفر
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(4)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین