داغ ترینها: ....

حذف عوامل بیماری زا از سطوح با ضدعفونی كننده نانو ایرانی

حذف عوامل بیماری زا از سطوح با ضدعفونی كننده نانو ایرانی

به گزارش كمیاب آنلاین یك شركت دانش بنیان فعال در حوزه پزشكی و سلامت موفق به تولید ضدعفونی كننده نانو بیوساید شده كه تبخیر نشدن نانوذرات و ماندگاری اثر بالا همچون خصوصیت های این محصول است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این شرکت یکی از پیشگامان حوزه پزشکی و سلامتی در ایران از حدود دو دهه پیش تولید آزمایشی و تحقیق بر خواص نانوکلوئید نقره را شروع کرد و بر اساس این تحقیقات این شرکت موفق به تولید ضدعفونی کننده نانوبیوساید شده است.
نانوبیوساید بعنوان یک ضدعفونی کننده سطح بالا شناخته می شود. نانوذرات نقره ماده مؤثره اصلی در این محصول است که افزودنی های لازم در فرآیند تولید به آن اضافه می شود.
این محصول در حوزه های انسانی و دام و طیور کاربرد دارد و نسبت به خیلی از ضدعفونی کننده های غیرنانویی از کارایی بالاتری برخوردار می باشد. پایه آبی بودن محصول، نداشتن سمیت استنشاقی، ایجاد نکردن حساسیت تنفسی و قرار گرفتن نانوذرات به علت سایز نانو در خلل و فرج سطوح و ابزار پزشکی همچون مزیت های ضدعفونی کننده نانوبیوساید نسبت به سایر ضدعفونی کننده های شناخته شده است.
همچنین در حالیکه سایر ضدعفونی کننده ها بعد از زمان کوتاهی تبخیر یا تجزیه می شوند، تبخیر نشدن نانوذرات و ماندگاری اثر بالا همچون خصوصیت های ضدعفونی کننده نانوبیوساید است. هم اکنون این شرکت محلول های ضدعفونی کننده بیمارستانی ـ انسانی، محلول ضدعفونی کننده دام و طیور و محلول ضدعفونی کننده دام کوچک را بر پایه نانوبیوساید تولید و عرضه می کند.
در حوزه بیمارستانی - انسانی همچون محصولات این شرکت می توان به محلول ضدعفونی کننده سطوح آماده مصرف اشاره نمود که برای ضدعفونی تمامی سطوح حساس و عادی مراکز درمانی، ابزار و تجهیزات اتاق عمل و بخش های ویژه، اتاق ایزوله، cssd، سطوح آزمایشگاهی، کلینیک های دندانپزشکی، سطوح صنایع غذایی و مناسب برای هتل ها است.
این محلول به علت بی ضرر بودن برای انسان و محیط زیست و ایجاد نکردن تحریک تنفسی و پوستی می تواند به صورت روزمره و بدون عوارض جانبی استفاده گردد.
از دیگر محصولات این شرکت در این عرصه می توان از کنستانتره ضدعفونی کننده سطوح حساس نام برد. این کنسانتره قابل استفاده برای ضدعفونی تمامی سطوح حساس و عادی مراکز درمانی، ابزار و تجهیزات اتاق عمل و بخش های ویژه، اتاق ایزوله، cssd، سطوح آزمایشگاهی، کلینیک های دندانپزشکی، سطوح و خطوط صنایع دارویی و غذایی و مناسب استفاده هتل ها است، این محصول دارای طیف اثر گسترده ای بوده و عوامل بیماری زا را از بین می برد.
کنسانتره ضدعفونی کننده ابزار پزشکی است که از بین برنده عوامل بیماری زا است و برای ضدعفونی تمامی وسایل حساس به حرارت و انواع وسایل اسکوپی، اسپیرومتر، تیغه ها، لارنگوسکوپ، ماسک قابل استفاده می باشد. این ماده ضدعفونی کننده فاقد آلدهیدواسید، دارای pH خنثی، بدون باقیمانده و بدون بو و گاز و بخارهای سمی است. استفاده آسان، ضدعفونی با خاصیت فست اکتینگ، انطباق پذیری عالی بدون ایجاد خوردگی و بی نیازی به تهویه در محل مصرف از دیگر خصوصیت های کنسانتره ضدعفونی کننده ابزار پزشکی تولیدی شرکت نانوپوشش فلز است.
این شرکت دانش بنیان فعال در حوزه فناوری نانو دارای ۱۵ تکنولوژی ثبت شده و ۱۸ پتنت داخلی و خارجی و بالغ بر ۲۰ محصول تولیدی است که اغلب آنها تجاری سازی شده است. محصولات و فناوری های عرضه شده توسط شرکت نانوپوشش فلز حاصل فعالیت تحقیقاتی ۱۵ ساله تیم های فنی و مهندسی این شرکت و همگی مبتنی بر فناوری نانو است.
بیش از ۳۴۰ پروژه رساله کارشناسی ارشد و دکتری با همکاری این شرکت به نتیجه رسیده است. این شرکت نخستین گواهی نامه نانومقیاس صادر شده توسط ستاد نانو را برای محصول کلوئید نقره با کاربرد افزایش انتقال حرارت دریافت کرد. این شرکت سالانه ۳۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده بیمارستانی ـ انسانی، ۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دام و طیور و ۶۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده دام کوچک تولید می کند.منبع:

1399/08/03
10:44:11
5.0 / 5
1265
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین