داغ ترینها: ....
سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

شركت های دانش بنیان خوش حساب شامل بخشودگی جریمه می شوند

شركت های دانش بنیان خوش حساب شامل بخشودگی جریمه می شوند

به گزارش كمیاب آنلاین سخنگوی كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تشریح مصوبات این كمیسیون، اظهار داشت: شركت های دانش بنیان خوش حساب از بخشودگی جریمه های قانون تأمین اجتماعی برخوردار می شوند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا از خانه ملت، احمدحسین فلاحی در تشریح دستور کار روز سه شنبه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: در نشست امروز ادامه بررسی طرح جهش تولید دانش بنیان بود که ماده دهم این طرح مورد تصویب قرار گرفت.
نماینده مردم همدان و فامین در مجلس شورای اسلامی افزود: بر مبنای ماده ۱۰ این طرح، دستگاههای اجرایی مجاز هستند با شرکت ها و مؤسسات دانش بنیان، قرارداد در رابطه با کالا و خدمات دانش بنیان منعقد کنند.
وی افزود: بر مبنای مصوبه امروز کمیسیون آموزش، مزایای بند «الف» و «ب» ماده ۱۲ قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و پشتیبانی از کالای ایرانی مصوب ۱۳۹۸ به قراردادهای آنها در حوزه کالا و خدمات دانش بنیان تسری یابد.
فلاحی خاطرنشان کرد: همینطور با مصوبه امروز مقرر شد تمام یا قسمتی از جریمه های مقرر در قانون تأمین اجتماعی بنا به درخواست کارفرما و با عنایت به علل ابرازی در خصوص خارج از اختیار بودن، عدم انجام تکالیف مقرر و با در نظر گرفتن سوابق گذشته و خوش حسابی واحدهای تولیدی، صنعتی و معدنی و به تشخیص و موافقت سازمان تأمین اجتماعی برپایه بندهای ذیل ماده ۲ قانون اصلاح قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۸۷ مجمع تشخیص مصلحت نظام، قابل بخشودگی است.
سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس اضافه کرد: آئین نامه اجرایی این ماده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تهیه و ظرف مدت ۲ ماه بعد از لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب هیات وزیران می رسد.منبع:

1399/08/09
22:44:37
3.3 / 5
970
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین